Güncel Haberler

Metal sac güvenlik için

Kadıköy’ün simgelerinden Rexx Sineması’nın arazi sahibi Kadıköy Rum Ortodoks Cemaati, binanın yıkımına henüz başlanmadığını ancak önümüzdeki aylarda yeni bir kültür merkezi için çalışmaların yapılacağını söyledi. 59 yaşındaki Rexx Sineması’nın önüne inşaat levhaları yerleştirildi ve sinemaseverler binanın çökmesini önlemek için sosyal medyada duygusal paylaşımlar yaptı. Binanın sahibi, Kadıköy Rum Ortodoks Cemaati Başkanı Prof. Dr. Yorgo Stephanopoulos şunları söyledi:

güvenlik için metal levha

DUYGUSAL YAKLAŞIM YOK

“Bu mimari açıdan son derece çirkin bir bina. İnsanlar duygusal davranırlar ama sağlam bir yapı değildir. Bizi zaman zaman kira konusunda son derece zor bir duruma sokmasına rağmen, eski operatör Viron Anas üzerinde herhangi bir baskı uygulamadık. Bu salgın sırasında kira kontratını kendi kendine feshetti. Binayı yıkmak için tanıştığımız firmalar var. Ancak henüz tam bir anlaşmaya varmadık. Bina sahibi ile yapılan anlaşma nedeniyle Mart ayından itibaren her ay boş binaya 7 bin TL elektrik faturası gönderildi. Bu sebeple binanın elektrik kısımlarını tamamen kapatıyoruz. Binanın güvenliği için bir güvenlik şirketi ile anlaştık. Binayı 3 vardiyalı sistemle ayda 25 bin TL’ye koruyorlardı. Ancak elektriği kesmemiz gerektiğinde, güvenlik görevlilerini mağdur etmemek için sadece sabah gelmelerini söyledik. Geceleri hırsızların ve tinerlerin girmemesi için binayı metal örtülerle kapladık. Ancak polis bunu yıkımın başlangıcı olarak algıladı ve yanlış yönlendirildi. ”

SAHİBİ İLE İLETİŞİM HALİNDEYİZ

Kadıköy Belediye Başkanı Serdil Dara Odabaşı Twitter’da “Rexx Sinema hepimiz için çok değerli. Mülk sahibi vakfı ile iletişim halindeyiz. Tabii ki vakıf yatırımcılarla da görüşüyor. Şimdilik Rexx Sineması’nda bir yıkım olmadığını söyleyebilirim. Mal sahibi koruma amacıyla cephesini kapatmıştır ”.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu