Güncel Haberler

10 yıllık eşinin şiddetiyle gözünü kaybeden Elif’ten iyi hal çığlığı

Tartışma sırasında Mehmet Kesler, Elif’i dövdü. Sonra kadını arabayla hastaneye götürdü. Burada ilk müdahaleyi yapan 3 çocuk annesi Elif Kesler, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Polis ekipleri Mehmet Kesler’i gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen Mehmet Kesler tutuklandı. Gözüne darbe sonucu görme yetisini kaybeden Elif Kesler’in sol gözü ameliyatla alındı. Bunun yerine protez bir göz takıldı.

10 yıldır kocasının şiddeti ile gözlerini kaybeden elif'in güzel ruh hali

Elif ve Mehmet Kesler

Bafra 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde Mehmet Kesler aleyhine “eşine yönelik sonucu ağır yaralama” suçundan dava açıldı. Kesler, dava kararında 11 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, tutuklu sanığın pişmanlığını da dikkate alarak cezayı ‘iyi hal’ indirimi ile 9 yıl 4 aya indirdi. Sanığın tutukluluğunun devamına karar verdi.

‘DÜNYAM KARAR VERİLDİ’

Protez gözle hayata tutunmaya çalışan ve 3 çocuğuyla kiraladığı evde yaşayan Elif Kesler, mahkemenin ceza indirmesine tepki gösterdi. Avukatıyla karara itiraz ettiklerini belirten Elif Kesler, “11 yıl hapis cezasına çarptırıldı ancak iyi hal için indirim yaptılar. Bu ne kadar iyi? Gözümü kaybettim, dünyam karardı. Bu karara itiraz ediyorum ve en ağır cezayı almasını istiyorum. Bana dünyaları verirsen, gözlerim geri gelmeyecek. Hayatımı adamış birine iyi bir ruh hali için indirim veriyorlar, bu haksızlık. Her duruşmada ‘pişmanım’ dediği için indirim aldı ”.

‘LÜTFEN TAHLİYE’

Neredeyse 1 yıldır boşanma davalarının sürdüğünü belirten Elif Kesler, “Bizden neden hala boşanmadıklarını anlayamıyorum. Ölmemi mi istiyorlar? Lütfen şimdi bizi boşayın. Yargıç duruşmalarda ‘Görüyor musunuz?’ Dedi. o soruyor. Bu sorular beni derinden yaraladı. Bütün raporlar ellerinde ama bana soruyorlar. “Yaşamak istiyorum, şimdi nefes almak istiyorum, şimdi boşanmak istiyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu