Güncel Haberler

‘Şikayet değil hizmet zamanı’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün İzmir’e yaptığı ziyarette bir hükümetin başarısının ekonomi politikalarıyla ölçülecek olduğunu söyledi. “Beyler ve paşalarla değilim. Ben fakir insanlarla birlikteyim. Arkadaşların kim diye sorarlar Arkadaşlarım apartman işçileri, taşeron işçileri, çiftçiler, işçiler. Ben beylerin arkadaşı değilim. Beni arkadaş olarak da görmüyorlar ”dedi.

Dün İzmir Bayraklı Belediyesi’nde apartman görevlileri için düzenlenen toplantıda konuşan Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

“Hiçbir politikacı seni hatırlamayacak bile. Ne yaptığınızı bile bilmiyor ama bu kardeş apartman personelinin ne olduğunu biliyor ve dairede yaşayan herkesin dertlerine tanık olduğunu söylüyor. Bugüne kadar sorunlarınızla ilgilenen oldu mu? 1 milyonun üzerindesiniz ama organize değilsiniz. Sen büyük bir güçsün Bir politika olarak hakkınızı savunacağım, başkalarının size baskı yapmasına asla izin vermeyeceğim.

‘GÜNEŞİ GÖRME HAKKINIZ VAR’

COVID-19 var, dışarı çıkması yasak. Dairenin ihtiyaçlarını kim karşılıyor? Apartman işçileri. Maske bulamayan apartman memurunu tanıyorum. Güneşi görme hakkınız da var, çocuklarınızın parkta oyun oynama hakkı var, yeşilliği görme hakları var. Haklarınızı talep edin, eğer organize ederseniz, birisi sizin adınıza ayağa kalkacak ve konuşacaktır.

Saman ithal ediyoruz. Neden? Bu ülkede bir tarla var mı, güneş, su, çalışacak kimse yok mu? “Efendim, gençler çalışmayı sevmez” şeklinde bir açıklama yapıyorlar. Hangi iş, söyle bana. 10 bin kişi iş istiyor. Hükümet, belediyelerimizin hizmet vermesini engelliyor. Bunu yapanların aklı var mı? Ama belediye başkanına arkadaşlarına söyledim, ne yaparlarsa yapsınlar, asla şikayet etmeyeceksin, hizmet etmeye devam edeceksin. Şikayet etmenin zamanı değil, halka hizmet etmenin zamanıdır. “

AYLIK DEPREMİN SEMBOL İSİMLERİ VE ELİF ZİYARETİ

'servis süresi, şikayet değil'

İzmir programı kapsamında depremin simgelerinden biri olan 3 yaşındaki Ayda Gezgin ve babası Uğur Gezgin ile sohbet eden Kılıçdaroğlu, enkazdan 91 saat sonra kurtarıldı.

'servis süresi, şikayet değil'

Enkazdan 65 saat sonra kaldırılan Kılıçdaroğlu, ardından Elif Perinçek, annesi Fidan Gezgin ve enkazdan kurtarılan kız kardeşleri Elzem ve Ezel Perinçek ile Bornova’daki evlerinde bir araya geldi. Kılıçdaroğlu’nun ziyaretleri basına kapatıldı.

KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYLIK TARTIŞMASI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Aday olur musunuz?” “Size aday olup olamayacağımı kim söyledi?” Kim diyor? “Sözleri CHP grubunda alkış ve” Bravo “haykırışlarıyla karşılandı. AK Parti üyesi Bülent Turan dün yaptığı açıklamada bu gelişmeyi şöyle değerlendirdi:” Kürsü heyecanı ile anlık bir ifadeydi. Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olamaz, o kadar açık. ‘Siyasi dostlarına’ rağmen aday olamaz. Sözünün arkasında durabilirse bu demokratik hakkı Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olarak kullanacağımı ifade etmek istiyorum.

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan basın toplantısında yaptığı açıklamada, 2021’in büyük olasılıkla seçim yılı olacağını söyledi. Paylan, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun açık bir adaylık beyanına sahip olup olmadığı kendi takdirine bağlıdır” dedi. (ANKARA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu