Güncel Haberler

Film sahnelerini aratmayan kovalamaca! O anlar kamerada

Koronavirüs önlemleri çerçevesinde sokağa çıkma yasağı için şehirde kapsamlı önlemler alan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Cumhuriyet İlçesi TOKİ bölgesinde şüphe üzerine 50R 596 plakalı otomobile dur uyarısı verdi. Uyarısına uymayan şoför, polisten hızla kaçmaya başlarken, polis ile araç sürücüsü arasında 5 kişi ile kovalamaca yaşandı. TOKİ bölgesinden şehir merkezine kaçan zanlılar ara sokaklarda izlerini kaybetmeye çalışırken, şüphelilerin bulunduğu aracı takip eden polis ekibi telsizden duyurarak tüm ekipleri bilgilendirdi. Bunun üzerine ekler, arabanın kaçış yönüne doğru alanı ablukaya aldı.

POLİS ÜZERİNDE ARAÇ SÜRÜYOR VE POLİS ARACINA VURUŞLAR

Yaklaşık 20 dakika süren takipte polis ekipleri ile şüpheliler arasında beklenmedik bir kovalamaca yaşanırken, şüphelilerle aracı kullanan sürücü, aracı dur uyarısı veren sivil ekiplerin üzerine sürdü ve çarptı. polis aracı ile kaçmaya devam etti. Polislerin hayatını hiçe sayan şoför, Şifahane Mahallesi Hasas Sokak Sarıkaya Apartmanı önünde aracı durdurdu. Şoför ve 4 arkadaşı araçtan inerek koşarak Sarıkaya Apartmanı’na girdi. Daireye giren polis ekipleri, daireye girmeden önce dairedeki 5 şüpheliyi yakaladı.

“SIRT AĞRISIM VAR, ZAFERE BASILIYOR DEYİN”

Dairenin koridorunda polis ekipleri tarafından daireye girmeden yakalanan 5 şüpheli yere serilerek etkisiz hale getirilirken, zanlılar polis ekipleri tarafından tersine kelepçelendi. Bu sırada apartmanın kapısını açan zanlılardan Hakan Biçer’in annesi, “Yatakta yatıyordun, dışarı çıkmaman için yalvardım. Neden dışarı çıktın? Yine beni toprağa soktun ”oğluna seslendi. Yaşlı kadın da kendisini görmek isteyen basın mensuplarına “Beni çekme” diyerek tepki gösterdi. Polis, şüpheliyi etkisiz hale getirmek için yüzüstü yatarken, anne polise seslendi ve “Sırtı ağrıyor, ben kurban olayım” dedi.

HASTANEDE SAĞLIK KONTROLÜ

Kıskıvrak tarafından tutuklanıp gözaltına alınan Umut Ulusoy (23), Hakan Biçer (37), Cengiz Toprak (26), Samet Çelebi (28) ve Gökhan Çelebi (32) adlı 5 şüpheli, apartman dairesinden çıkarılıp kapatıldı. polis araçları. Kendilerini görmek isteyen basın mensuplarına tepki gösteren zanlılar, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne getirildi. Tek tek sağlık kontrolünden geçen 5 şüpheli sorgulanmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

“KAMERAMAN, SİZİ YAKALAMAZSAM SİZİ YAKALAYACAĞIM”

Hastanede yapılan sağlık kontrolü sırasında “Polisten niye kaçtın” sorusuna “Onu bu kadar çok seviyorum” diyerek alaycı bir cevap veren zanlı Hakan Biçer, “Neden kaçtım ben ehliyetim yoktu, neden kaçayım “. Doktor raporunun ardından hastaneden kaldırılan şüpheli Hakan Biçer, bu kez basın mensuplarına küfür ederek “Kameraman akşama kadar uyuşturucu içiyorum. Seni dövdüğümüz için böyle değil mi? Doğru içiyor musun Eğer seni yakalamazsam. Seni yakalayacağım ”dedi hem aşağılayıcı hem de tehdit edici.

TOPLAM 18 BİN 630 TL PARA CEZASI 5 KİŞİYE KIRILDI

Hastanedeki operasyonlarının ardından İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı’na getirilen 5 şüphelinin sorgusunda, Umut Ulusoy adlı şüphelinin 4 farklı suçtan arandığı belirlendi. Gözaltına alınan 5 şüpheliye, sokağa çıkma yasağına uymama nedeniyle 3 bin 150 TL, dur ihtarına uymama nedeniyle 288 TL, tehlikeli araç kullanma nedeniyle 288 TL olmak üzere toplam 18 bin 630 TL para cezası verildi. 5 şüphelinin araç şoförü olmayı reddettiği olayda, sürücünün kimliği tespit edilemedi, araç trafikten uzaklaştırılarak otoparka çekildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu