Güncel Haberler

Balık tutma sevdasını koronavirüs engelleyemedi

Koronavirüs önlemleri kapsamında olta balıkçılığı için getirilen 3 metre mesafe kuralı uygulanmaya başlandı.

coronavirus balıkçılığı engelleyemedi

Galata Köprüsü’nde yıllardır kullanılan o sahneler bir daha ortaya çıkmıyor ama balık tutkunları koronavirüse rağmen bu aşktan vazgeçemeyeceklerini söylüyor.

coronavirus balıkçılığı engelleyemedi

Yıllardır Galata Köprüsü’nde omuz omuza oltayı kullanan balık severlerin bir kısmı ilaç gibi olduğunu söylerken, diğerleri bunun terapi gibi olduğunu söylüyor. ‘Hava yağmurlu olursa daha çok gelmek istiyoruz’ diyen balıkçılar da var. Evleri bu noktadan uzak olanlar, mesafe ne olursa olsun her zaman Galata Köprüsü’nde balık tutuyor.

“BALIKÇILIK BİR HASTALIKTIR, GELMEDİĞİNDE DURAMIYORUM” coronavirus balıkçılığı engelleyemedi

15 yıldır Galata Köprüsü’nde balık tuttuğunu söyleyen Mehmet Ali Karakaş, “15 yıldır buraya geliyorum. Bu tutku ve hastalıktır. Yani hastalık. İş olmadığında buradayım. Bu benim için bir hobi.

coronavirus balıkçılığı engelleyemedi

Çok iyi açıklayamıyorum. Eğlenirim. Tutmasını seviyorum ama yemeyi sevmiyorum. Ben değil, evdeki insanlar yemek yiyor. Balıkçılık bir hastalıktır.

coronavirus balıkçılığı engelleyemedi

Bu yüzden burada olmadığım zaman duramıyorum. Soğuk ve yağmur olsun, yine geleceğim Kadıköy’de yaşıyorum. Buraya her gün balık tutmaya geliyorum. Galata bu işin yeridir. Daha verimli. “Hava bile daha iyi” dedi.

“BALIKÇILIK YAŞAMAK İÇİN AKILLI” coronavirus balıkçılığı engelleyemedi

25 yıldır balık avladığını ve onun için vazgeçilmez bir hobi olduğunu söyleyen Mutlu Atasoy, Galata’yı her zaman tercih edenlerden. Atasoy, “Ben hep Galata’dayım. Küçüklüğümüzden beri alıştık. Bu alışkanlık böyle devam ediyor. Balıkçılık anlatılmaz, tecrübe edilir.

coronavirus balıkçılığı engelleyemedi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu