Güncel Haberler

Eski sevgilinin tehdidi ortaya çıktı: Fatma’nın ölümü temiz olmayacak

Geçen ay Kepez ilçesinde meydana gelen olayda belediye çalışanı AHY, arkadaşı OT ile eski sevgilisi Fatma Y.’nin arabasını ateşe vererek kaçtı. Fatma Y.’nin şikayeti üzerine yakalanan iki zanlı sevk edildikleri adliyede tutuklandı. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘kasten mala zarar verme’ suçlamasıyla 4 yıla kadar hapisle açılan AHY ve OT’nin davası, önceki gün Antalya 8. Asliye Ceza Mahkemesi’nde başladı. Tutuklu sanıklardan AHY, Fatma Y.’nin eski sevgilisi olduğunu, yaktığı aracın verdiği parayla satın alındığını ancak zararı karşılayacağını söyledi. OT, ise AHY’nin baskısı ile aracı yaktığını kabul ederek, “Yaptığım eylemden pişmanım. Hasarı kapatmak istiyorum. Sanığdan korktuğum için aracı yaktım. Bana ‘ben milletvekiliyim’ dedi. Beni ailemle tehdit etti. Bu yüzden yapmak zorundaydım ”dedi.

Fatma Y., “Yalvarırım Hakim Bey, bu adamı bırakmayın. Bu adam çıkarsa beni öldürecek. Can güvenliğim yok ”dedi ve eski sevgilisinin ve suç ortağının tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, bilirkişi raporunda 70 bin TL olarak belirlenen araçta meydana gelen hasarın iki sanık tarafından eşit olarak karşılanmasına karar vererek AHY ve OT’yi serbest bıraktı.

eski sevgilinin tehdidi ortaya çıktı: fatma'nın ölümü temiz olmayacak

AVUKAT: “DOSYADAN BİR AY SONRA MAHKEMEYE ÖLDÜRÜLECEK”

DHA’ya konuşan Fatma Y.’nin avukatı Mehmet Çalık, iddianamede belirtildiği üzere suçun mülke zarar verme suçu olmadığını iddia ederek şunları söyledi:

Olay bir zulüm suçudur. Çevre güvenliğini tehlikeye atma suçu. Savcılık iddianamede bu konuda hiçbir şey yazmadı. Müvekkilimin şikayetine dayanan bu kişi hakkında birçok dosya var. İddia makamı sadece mala zarar vermeden dava açıyor. Bu iddianameye itiraz ettik. Savcının görevi, aile koruma kanununu uygulamaktır. Ama bunu uygulamıyor. Aksine dilekçelerimizi görmezden geliyor. Ayrıca bu duruşmada sanığın tahliye edilmesini engelleyecek bir şey söyledim, ‘Bu kişi serbest bırakılırsa müvekkilimin cinayetiyle ilgili dosya bir ay sonra aynı mahkemeye gelir’ dedim. Hukuk mahkemeyi korumazsa müvekkilimi kim koruyacak? Bunu alenen Türk milletine soruyorum. “

Avukat Çalık, Fatma Y.’nin park halindeki arabasını ateşe veren AHY’nin olayın ardından polise “Fatma’nın ölümü temiz olmayacak. Pişman oldu, ”dedi.

İki polis memurunun imzaladığı raporda, “Mülke zarar (oto kundaklama) yapan ve büromuz tarafından soruşturulan AHY isimli şahıs, 22’de Covid-19 testi için Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı: 00. olmayacak.Kendi kendisine yazık oldu, ifadesini kullandı, kişi daha sonra konuyla ilgili Covid-19 testi yapıldıktan sonra gerekli işlemler için ofisimize sevk edildi ve rapor düzenlenmiş ve yaptığı ifadelere ilişkin imzaladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu