Güncel Haberler

‘Aldatıldım’ savunmasıyla 44 bıçağa savcıdan cevap: Aynı bahane

10 Nisan’da İstanbul’un Ümraniye ilçesinde Nurgül Boz (43) ile gözetim altında 36 gün önce cezaevinden çıkan ve 7 yıl birlikte yaşayan Ersin Korkmaz (44) arasında tartışma çıktı. Mutfaktan ekmek bıçağını alan Ersin Korkmaz, Nurgül Boz’u küçük kızlarının önünde 44 kez bıçakladı. Ağır yaralanan Nurgül Boz’u evinde bırakan Ersin Korkmaz, kızı İ.K. eski eşinin evine girdi ve polise teslim oldu. İhbar üzerine olay yerine giden polis ve 112 sağlık ekipleri, 44 yerden bıçaklanan Nurgül Boz’un hayatını kaybettiğini belirledi.

Gözaltına alınan Korkmaz yaptığı açıklamada, “Olay günü Nurgül’ün telefonuna mesajlar gelmeye başladı. Nurgül, gönderdiği mesajda ‘Yunus aşkım’ isimli bir kullanıcının durum mesajında ​​size güceniyorum ifadesini bıraktı.

‘BENİ ÇOK SÜRDÜRDÜ’

Ben de bunu neden yaptığını sordum. Bana ‘Daha önce yaptın, benim sıramdı. Hatta 17 yaşındaki oğlunuz AK bana tecavüz ettiği için bana iftira atacağım. Bir anlık öfkeyle bıçağı mutfak tezgahına aldım ve Nurgül’e saldırdım. Nurgül pek direnmedi. Kaç vuruş yaptığımı hatırlamıyorum. Kızım da olanları gördü. Nurgül’ün öldüğünü düşünerek kızımı alıp evden çıkıp eski karımın evine bıraktım. Kızdım çünkü Nurgül beni çok kışkırttı. Pişmanım ”dedi.

Emniyetteki eylemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Ersin Korkmaz tutuklanarak cezaevine gönderildi.

‘TEMSİL EDİLMEYECEK’

Olayla ilgili soruşturmayı tamamlayan Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, çocukları tanık olarak ifade edilen İ.K.’nin olaydan önce anne ve babasının kavga ettiğini ve babasının görüştüğünü söylediği belirtildi. annesini karnından bıçakladı. İddianamede, şüpheli Korkmaz’ın savunmasının kendisine verilecek cezayı azaltmayı amaçladığı, bu tür ifadelere saygı gösterilemeyeceği ve tüm dosya kapsamına göre 44 mağduru ‘canavarca’ diye bıçakladığı değerlendiriliyor. hissetmek veya işkence görmek ‘ve ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti. vardı. Bu arada cinayet zanlısı Ersin Korkmaz’ın “kasıtlı yaralanma, otomobil hırsızlığı, silahlı yasalara aykırı hareket ve trafik güvenliğini tehlikeye atma” gibi 15 ayrı suçtan sabıkası olduğu ortaya çıktı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu