Güncel Haberler

Sokağın neşesi

Kadıköy ve Beşiktaş gibi yerlerde seyirci karşısına çıkan Şenol, deneyimlerini Hürriyet’e anlattı:

İSKELEDE DİKKAT

Evde stand-up notlarımı incelerken komedyenlerle müzisyenleri karşılaştırdığım bir şakayla karşılaştım. Sonra müzisyenlerin neden sokağa çıkıp seyirciyle istedikleri zaman buluşabileceğini düşündüm, komedyenler bunu neden yapmıyor? Seyirci bize gelemezse seyirciye gitmeliyiz. Denemeye karar verdim. İlk gösteriyi Beşiktaş’taki vapur iskelelerinde yaptım.

sokağın neşesi

TEPKİLER GÜZEL

Ses sistemini kurarak 10 dakikalık bir gösteri yaptım, ‘Bugün ilk kez bir şeyler deneyeceğim. Ben de ne olacağını bilmiyorum. Bana gülmezsen düşersem herkes bana güler ” diyerek başladım. Çok güzel tepkiler aldım. Mizah anlayışı yüksek bir toplumuz. Bunu hayatınızın her anında zaten hissediyorsunuz. İlk başta çok şaşırdılar ama sonra gülmeye başladılar. Konuşan ve şakalara katılan insanlar vardı. Sonra Kadıköy’de bir gösteri yaptım. Şimdiye kadar 5 gösteri yapıldı. Bu anları sosyal medyada da paylaştım. ‘Sosyal medyada önceden bir duyuru izlemeye gelelim’ diyenler var. Şehrimize de gelin diyenler var.

TÜRKİYE’Yİ ZİYARET ETMEK

Şimdilik kopyalayarak ve sosyal medyayla geçimini sağlayabiliyorum. Bu yüzden para için sokak komedyeni yapmayı düşünmedim. Benimki daha heyecan verici bir fikri deneme arzusuyla başladı. Önümüzdeki aylarda farklı şehirlerin sokaklarında sokak komedyeni olmayı hedefliyorum. Seninle her zaman, her yerde buluşabilirim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu