Mersin Haber

MERSİN, YABANCILARIN “YATIRIM” GÖZDESİ OLMAYA DEVAM EDİYOR

Erdemli ilçe merkezinde bulunan Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin İlkokulunun bahçesine inen karga bir süre sonra sıcaktan baygınlık geçirdi.
Durumu fark eden okul görevlileri bir kaba koydukları suyu kargaya içirip serinletti. Ardından da kargaya ıslanmış ekmek kırıntısı verdiler. İkramlarla serinleyen ve kendine gelen karga, suyla oynamaya çalıştı. Okul bahçesinde kendi haline gezinen karga daha sonra öğrenci kayıt sırasına girdi.

mersin yabancilarin yatirim gozdesi olmaya devam ediyor

Tıpkı öğrenciymiş gibi karşıladı

Kargayı tıpkı bir öğrenciymiş gibi karşılayan Okul Müdürü Mehmet Taş, “Okula mı başlayacaksın sen, anasınıfına mı geldin sen, birinci sınıfa mı geldin sen, bak arkadaşların birinci sınıf, hangi sınıfı istiyorsun” diyerek kargayı içeri davet etmesiyle ilginç anlar yaşandı.
Hayvan dostu bir okul olduklarını da anımsatarak bilgi veren Taş, “Bir tane minik misafirimiz var. Okula kayıt olmaya geldiğini düşünüyoruz. Sıcaklardan etkilendi zannedersem. Besledik, soğuttuk, suyunu verdik. Artık okulumuzun bir üyesi oldu, kargamız” diye konuştu.

1658222628 691 mersin yabancilarin yatirim gozdesi olmaya devam ediyor

“Sıcaktan böyle oldu”

Karganın sıcaktan etkilendiğini düşündüklerini ifade eden okul görevlisi Fuat Polat ise “Sabah geldiğimizde okulumuzun bahçesindeydi. Karnını doyurdu şimdi de serinletiyoruz. Galiba sıcaktan böyle oldu. Yanımızdan gitmiyor bize alıştı” şeklinde konuştu.
Karga, bir süre daha okulda misafir edilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu