Mersin Haber

Mersin Plaj Yaz Sezonuna Hazır

Her yaz sezonunda on binlerce insanın ziyaret ettiği Mersin'de tüm plajlar, koronavirüs tedbirlerine uygun şekilde düzenlendi.

Her yaz sezonunda on binlerce insanın ziyaret ettiği Mersin’de tüm plajlar, koronavirüs tedbirlerine uygun şekilde düzenlendi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Susanoğlu, Yapraklıkoy, Kızkalesi, Yemişkumu, Kocahasanlı, Kumkuyu, Tırtar, Töbank ve Sultankoy plajları, sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde düzenlenerek, yaz sezonuna hazır hale getirildi.

Hijyen önlemlerinin en üst seviyeye çıkarıldığı plajlara girişte ateş ölçümü yapılmasının yanı sıra, kullanılan tüm malzemeler dezenfekte ediliyor. Şezlonglara dezenfekte işleminin ardından bir saat boyunca yeni misafir kabul edilmiyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Denizkızı Turizm A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Yıldız, bünyelerinde yer alan tüm plajlarda gerekli tedbirlerin alındığını belirterek, “Kızkalesi plajında 9 metrekarelik oluşturduğumuz localara sadece aynı aileden olan kişileri alıyoruz. Misafirlerimizi dezenfekte edilmiş, kendilerine ait olan localarda ağırlıyoruz ” dedi.

Coronavirüs tedbirlerinin dışında çeşitli düzenlemelerin de yapıldığı plajlarda, engelli vatandaşlar için denize kadar ulaşan rampalar hazırlandı ve cankurtaranlar görevlendirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu