Güncel Haberler

Koronavirüsün çıkış yeri olan Wuhan’da böyle partiliyorlar

Dünyadaki birçok şehir salgının yeni dalgaları ile sarsılsa da genç Wuhanlıların kalabalığa karıştığı, sokak yemeklerini yedikleri ve karantinada geçirilen zamanı telafi etmek için şehrin gece kulüplerini doldurduğu görüldü.

Maskesiz katılımcılar sokaklara çıkarak ‘parti yapmaya’ ve eğlenmeye devam ediyor.

Görüntülerde hayatın normal akışına döndüğü ve sokak müzisyenlerinin müzik yaptığı görülüyor.

koronavirüsün kaynağı wuhan'da böyle parti yapıyorlar

Dünyadan büyük tepkiler alan ve hijyeniyle ilgili tartışmaların devam ettiği Çin mutfağı salgından etkilenmemiş gibi görünüyor. Şehir sakinlerinin maske kullanımına gereken önemi vermediği fotoğraflara da yansıdı.

koronavirüsün kaynağı wuhan'da böyle parti yapıyorlar

Şehrin karantinasından en çok etkilenen sektörlerden biri olan gece hayatı ekonomisinin canlanması, dünyada Kovid-19 aşılarının başlatılmasıyla birlikte pek çok umudun gerçeğe dönüşmesi beklenen 2021 yaşam tarzına bir bakış sunuyor.

koronavirüsün kaynağı wuhan'da böyle parti yapıyorlar

Wuhan, 76 gün süren dünya çapındaki en katı izolasyonlardan birine maruz kaldıktan sonra 10 Mayıs’tan bu yana yerel olarak bulaşan yeni bir hastalık vakası bildirmedi.

11 milyonluk şehir 23 Ocak’ta başlayan karantina ile Çin’in geri kalanına kapatıldı; uçakların, trenlerin ve otobüslerin şehre girmesi engellendi. Çin’de kaydedilen 4.634 Kovid-19 ölümünün yaklaşık 3.900’ü bu sanayi şehrinde meydana geldi.

Yeniden canlanan gece hayatına rağmen Wuhan’daki iş ve restoran sahipleri, karantina öncesi günlere ulaşmak için cirodaki artışın hala zamana ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Çin ilk olarak 31 Aralık’ta Dünya Sağlık Örgütü’nü “viral pnömoni” konusunda uyardı, pazarda bazı hastaların satıcı ve alışverişçi olduğu tespit edildiğinde pazar kapandı.

Kaynak: Reuters

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu