Güncel Haberler

Kastamonu’da ’38 derece’ denetiminde 46 kişiye karantina

Kastamonu Valiliği İl Hijyen Kurulu geçtiğimiz Cuma günü yaptığı toplantıda, şehre şehir dışından gelen ve vücut ısısı 38 derecenin üzerinde olanların yurtta 10 gün tecritte tutulmasına, ateşi normal olanların ve herhangi bir sorun yok. Karar kapsamında il dışından gelenlerin kontrolü ve Covid-19 pozitif ve temaslarının tespiti amacıyla polis ve jandarma tarafından şehir giriş ve çıkışlarında uygulama noktaları oluşturuldu.

Ekipler, kontrol noktalarında araçları durdurarak sürücü ve yolcuların vücut sıcaklıklarını tek tek kontrol etti. İl dışından geldiği tespit edilenlerin bilgileri kayıt altına alındı. Polis tarafından vücut ısısı kontrol edilen Halil Uluay, çocuğunu koronavirüsten kaybettiğini söyledi. Hastalığın hafife alınmaması gerektiğine dikkat çeken Uluay, “Uygulamadan çok memnunum. Çocuğumu koronavirüsten kaybettim. Şimdi ailemdeki herkes tedavi görüyor. “Yapılacak her uygulamanın arkasındayım” dedi. Ayhan Demir, “Herkes hastalığı saklıyor gibi davranıyor. Onlarca, yüzlerce insan bir kişinin bedelini çekiyor. Önlemler çok doğru. “Alınan tedbirler daha katı olsaydı daha iyi olurdu.”

5 gün boyunca yapılan incelemelerde, il dışından şehre gelen 46 kişinin konutlarında zorunlu tecrit cezasına çarptırıldığı belirtildi. Tecride karşı hareket eden 7 kişiye toplam 6.300 TL para cezası verildiği bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu