Güncel Haberler

Fahrettin Altun: Türkiye o karanlık günlere hiçbir zaman dönmeyecektir!

İletişim Direktörü Altun, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Türkiye, dayatılan inanç özgürlüğü ve kısıtlamalara rağmen, badireyi yaşadı, ardından personel tarafından uzun yıllar süren çetin mücadelenin ardından bu toprağın değerinin yeniden hoşgörü ve demokrasi topraklarına dönüştürüldüğüne inandı.

Hoşgörü denilince ilk akla gelen, sönmeyen lamba olan Hazreti Mevlana gecesinde maalesef geçmişin kötü hatıralarını hatırlatacak yıkıcı bir olay yaşanmıştır. Mevlânâ’ya büyük bir saygısızlık oldu.

İlahi kelimeyi Türkçe’de, özünden koparıyormuş gibi sözde sema gösterisi eşliğinde okumak, “hoşgörü” kelimesiyle ifade edilecek bir olay değildir. Hoşgörü, her inancı olduğu gibi, özünde ve biçiminde kabul etmek ve saygı duymaktır.

İslam, özü ve şekli ile bir bütündür. İslam’ın kuralları “hoşgörü” kelimesiyle boşaltılabilecek değerler değildir. Bu saygısızlığa sessiz kalamayız. Bu saygısızlığın hangi hesaplamalarla yapıldığını çok iyi biliyoruz.

Despotik, baskıcı, yasaklayıcı ve tüm değerlerden silinmiş karanlık geçmişini özleyenlere açıkça; Türkiye, aldığın şey pahasına, özlem duyduğun şey, asla karanlık günlere geri dönmeyecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu