Güncel Haberler

Biden, Trump’ın ters düştüğü Dr. Fauci’den ekibine katılmasını istedi

CNN televizyonuna verdiği röportajda Biden, Dr Fauci’den Kovid 19 ile savaşmak için ekibine katılmasını istediğini söyledi.

Joe Biden, “Dr Fauci’den aynı rolde kalmasını, baş danışmanım olmasını ve Covid ekibime katılmasını istedim.” Dedi. dedim.

Zaman zaman Trump’ın tavsiyesine karşı çıkan ve eleştiren Dr. Fauci, salgın boyunca ABD kamuoyunun ilgi odağı oldu. “Kahraman” olarak görülen ve görüşlerine sık sık danışılan Fauci, Trump destekçileri arasında tepkiye neden oldu.

100 GÜN MASKE TALEP EDECEK

Biden ise göreve geldiği ilk gün salgınla mücadele kapsamında Amerikan halkından 100 gün maske takmasını isteyeceğini belirtti.

“Sadece 100 günlük bir maske, sonsuza kadar değil, sadece 100 gün ve bu yüzden vakaların büyük ölçüde azalacağını düşünüyorum” diyor Biden. dedim.

Fauci’nin güvenli olduğunu söylediği takdirde aşı olacağını belirten Biden, güvenli olduğunu göstermek için halkın önünde aşı yapacağını söyledi.

TRUMP YAVAŞ FAUCI İLE İLGİLİDİR

ABD’deki ilk koronavirüs vakasıyla Dr.Anthony Fauci’nin görünürlüğünün giderek azalması, Fauci’nin basına yaptığı açıklamaların Trump’ı rahatsız etmesi, sert ifadeleri nedeniyle atılması ve Trump’ın “O iyi ama çok fazla hata yaptı “.

Fauci salgının ilk günlerinde halkı dışarı çıkıp N95 cerrahi maske almamaları konusunda uyardı ve sağlık çalışanlarının daha fazlasına ihtiyaç duyacağını söyledi.

Vaka sayısının artmaya devam edeceğine dair endişelerini ve ekonominin yeniden açılmasına karşı uyarılarını sık sık dile getiren ABD koronavirüs resmi ile ilgili Fauci’nin olumsuz açıklamalarını yorumlayan Trump, “Ona katılmıyorum” dedi, adı açıklanmayan bir hükümet. Yetkili, “Fauci artık Trump. rapor vermiyor ve Oval Ofis’te de değildiler, en son Haziran ayında buluştular” dedi. Beyaz Saray’ın Fauci’nin katılacağı programları iptal ettiği ve bu nedenle açıklamalarda bulunduğu söylendi. Facebook üzerinden canlı yayınlar ve gazeteler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu