Güncel Haberler

Yunan Başbakan Miçotakis’e koronavirüs aşısı tepkisi!

Koronavirüs aşısını ilk alanlar arasında Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis’in ve diğer üst düzey hükümet yetkililerinin olması ve bu anların fotoğraflarını sosyal medyada paylaşması ülkede eleştirilere neden oldu.

Yunan hükümeti, sağlık sendikaları ve muhalefet partilerinin tepkisi üzerine üst düzey devlet yetkililerinin aşılamasını durdurduğunu duyurdu.

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, 27 Aralık’ta koronavirüs aşısı yapılırken çekilmiş fotoğrafı ile yaptığı açıklamada, “Aşıyı göndererek ilk devlet ve hükümet başkanları (Cumhurbaşkanı ve Başbakan) olduk. aşının hem güvenli hem de etkili olduğu mesajı. Sağlık çalışanları da bugün bizlerle aşılanacak ”dedi.

yunanistan başbakanı miçotakis'e koronavirüs aşı yanıtı!

Başbakan Miçotakis’in aşı fotoğrafının ardından diğer hükümet yetkililerinin aşı fotoğraflarını paylaşmaya başlaması ülkede eleştirilere neden oldu.

‘FOTOĞRAFLAR YANLIŞ’

Sosyal medyada yayılan hükümet yetkililerinin aşı fotoğrafları sağlık sendikaları ve muhalefet partilerinin tepkisini topladı. Hükümet sözcüsü yardımcısı Aristotelia Peloni, Parapolitika radyosuna verdiği demeçte, “Bu (aşılama) özçekimleri yanlıştı,” üst düzey hükümet yetkililerinin aşılarının dün durdurulduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu