Güncel Haberler

‘Yorgun mermi’ cinayetinde yeni gelişme

Olay, Haziran ayında Osmangazi’nin Tahtakale İlçesi’nde meydana geldi. Mermi, arkadaşlarıyla çay bahçesinde oturan ve karısını ve oğlunu bekleyen Milayim Hastürk’ün sırtına isabet etti. Ağır yaralanan Hastürk, Bursa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Milayim Hastürk, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Başlatılan soruşturma kapsamında, Cinayet Şube Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri de aynı dakikalarda Heykel Atatürk Caddesi’nde yürüyen Eren Barış Yüksel’in bacağına isabet eden kurşunla yaralandığını belirledi.

'yorgun kurşun' cinayetinde yeni gelişme

Polis, iki olay yeri arasındaki kısa mesafeyi ve aynı çapta iki merminin belli bir mesafeden sonra yavaşlayan ‘yorgun kurşunlar’ olduğunu düşünerek soruşturmayı bu yöne kaydırdı. 300 şüpheliyi sorgulayan ekipler, 108 güvenlik kamerasının görüntülerini inceledi. Her iki olayda da lazer teknolojisi ile açı çalışmaları yapan ekipler, silahın atıldığı yerin 1 kilometre uzaklıktaki Mollaarap Mahallesi olduğunu ortaya çıkardı. Mahallede lazer teknolojisini kullanan polis, vurulan evin Ozan Keskin’e ait olduğunu belirledi. Bu alanda boş fişekleri bulan polis, parmak izi karşılaştırması yaparak tabancayı ateşleyen kişinin Ozan Keskin olduğunu belirledi. Gözaltına alınan Keskin, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

'yorgun kurşun' cinayetinde yeni gelişme

‘Kasıtlı öldürme’, ‘ruhsatsız ateşli silahlarla mermi satın alma, taşıma veya bulundurma’ ve ‘yaralama’ suçlarından ömür boyu hapis cezası ile yargılanan sanık Ozan Keskin’in davası sonuçlandı.

'yorgun kurşun' cinayetinde yeni gelişme

Ozan Keskin duruşmaya Ses ve Görüntü Bilgi Sistemi üzerinden katılırken, davacılar ve parti avukatları da duruşma salonunda hazır bulundu. Ozan Keskin, son sözünden pişman olduğunu ve kimsenin böyle bir olayın olmasını istemeyeceğini söyledi.

'yorgun kurşun' cinayetinde yeni gelişme

Mahkeme, sanığı ‘olası kasıtlı öldürme’, ‘ateşli silahlar yasasına aykırı’ ve yaralamadan 18 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu