Güncel Haberler

‘Yok artık’ dedirten olay! Test yaptırmadan pozitif çıktı

İstanbul’da bir kişi, eksik ehliyetinde bulunan TR Kimlik numarası ile koronavirüs (Covid-19) testinin yapıldığını ve sonucun pozitif çıktığını söyledi.

Radyasyon ekipleri, 40 yaşındaki Harun Şahin, yaptığı Covid-19 testinin pozitif çıktığını söyledi. Evine ilaç vermek için gelmek isteyen ekiplerin test yaptırmadığını söyleyen Şahin’e “Dün akşam 19.01’de Okmeydanı Hastanesi’nde test yaptınız” cevabı verildi ve evden çıkmaması konusunda uyarıldı.

HES’TE RİSKLİ ÇIKIŞ

Telefonu kapattıktan sonra HES uygulamasını kontrol eden Harun Şahin, bunun ‘riskli’ olduğunu gördü. Sınav yapmadığı halde sınavının nasıl pozitif çıktığını anlayamayan Harun Şahin, daha önce ehliyetini kaybettiğini ve ehliyetini bulan kişinin sınavı yaptıran kişi olabileceğini düşündü.

yok artik dedirten olay test yaptirmadan pozitif cikti

DÜZELTME YAPILDI

Hastane polisine başvurarak güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmesini istediğini ve muayenede testi veren kişinin kendisinde olmadığının belirlendiğini belirten Şahin, yapılan düzeltme ile birlikte yaşanan ‘riskli’ durumu kaydetti. HES uygulaması ‘risksiz’ hale getirildi.

“İLK DEFA DUYDUM”

Harun Şahin, başka birinin kimliğiyle kredinin geri çekildiğini duyduğunu, şirketin çok açıldığını duyduğunu ancak ilk kez başka bir kişinin kimliğiyle test edildiğini ve bunun gerçekleştiğini belirtti. kendi başına:

“Normalde basından ‘bir şirket açıldı, bir telefon hattı satın alındı’ gibi şeyler duyuyoruz ama başkası adına bir korona testi duymadım ve bu benim başıma geldi. İstanbul Okmeydanı Hastanesi’nde koronavirüs testi yaptırdım ve pozitif çıktım. Radyasyon ekibi ile konuştuk ve durumu bildirdiler. Oradaki kameraların kontrolü için Okmeydanı Hastanesi’ne başvurduk. Herkes maske takıyor ve sanırım kimlik ibraz edilmedi, sadece TC numarası söylendi. Böyle bir durum var. Şimdi de benim adıma korona testi yaptıran birini arıyorum. Umarım arama yaparken korona olmazız. ‘Görmek istediğini yaşa’ derler, her şey bir insanın başına gelir. Ehliyetimi 8-10 ay önce kaybettim. Ehliyetimi bulan kişinin test edildiğini tahmin ediyoruz. Polis ekipleri şu anda peşinde onları bulmaya çalışıyor ancak kişinin ağzı maskeli olduğu için pek bir şey olacağını düşünmüyorum.

1607893429 708 ‘yok artik dedirten olay test yaptirmadan pozitif cikti

1607893429 708 ‘yok artik dedirten olay test yaptirmadan pozitif cikti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu