Güncel Haberler

Yıllar önce terk edilen anne ve babasının evinde buldu! Küpün içinden bakın ne çıktı

Ateş, 65 yaşında aile büyükleri ile Koyunlu köyündeki iki katlı evi ziyaret ederken yere gömülü bir küp görmüş ve binanın yan girişinde merdivenlerin altında üst kısmı ortaya çıkarılmıştır. Çamurla kaplı 70 santimetre uzunluğundaki küpü inceleyen Ateş, annesinin yıllar önce yaptığını tahmin ettiği üzüm pekmezine rastladı.

Bölgede yetişen üzümlerden yapılan pekmezli kavanozu saklayan Ateş, torunlarına bırakmak istiyor.

Mehmet Ateş, babasının 1993 yılında öldüğünü, annesinin 1999 yılında öldüğünü, yıllardır kimsenin evlerinde yaşamadığını, yıllar sonra lisede yaşadığı eve ablası ve yeğenleri ile girdiğini belirtti.

onu yıllar önce terk edilmiş olan ailesinin evinde buldu!  bak küpten ne çıktı

Evi ziyaret ederken çocukluk ve gençlik anılarını hatırladıklarını belirten Ateş, şunları söyledi:

Evimizin anahtarı arkadaşlarımızdan biriydi. Kız kardeşlerim ‘Baba evimizi görmek ve onu ziyaret etmek istiyoruz’ dedi. O vesileyle önce evi gezdik ve sonra bu küpü fark ettik. Kız kardeşim küpeye yaklaşırken ‘Umarım altın vardır. Sonra olduğu yerden çıkardık, içinde pekmez olduğunu gördük. 21 yıl önce vefat ettiğimiz annemizin hazırladığı pekmeze rastlamak bizleri mutlu etti. 1980-1990 yıllarında pekmez yapıldığını tahmin ediyoruz. Annem küpü yıllarca saklamak için yuvarladı. Hemen aldık, yedik. Normal pekmezden daha tatlı ve koyu renklidir. “

onu yıllar önce terk edilmiş olan ailesinin evinde buldu!  bak küpten ne çıktı

Ateş, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin pekmezden numune aldığını ve analiz yapılacağını sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu