AktüelMersin Haber

Yenişehir zabıtasından fırınlara denetim

 

Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların sağlıklı ve kaliteli hizmet alabilmesi için ilçe genelinde ekmek fırınlarını ve patiserileri denetledi.

 

Mersin’in merkez ilçe Yenişehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde fırın denetimlerini sürdürüyor. Vatandaşların sağlıklı ve hijyenik koşullarda üretilen gıdalara ulaşmasını hedefleyen zabıta ekipleri, bu kapsamda fırın ve patiserilerin denetimlerini sıklaştırıyor.

 

Zabıta ekipleri son olarak Limonluk, Güvenevler ve Fuat Morel mahallelerindeki denetimlerde, çalışanların kılık kıyafetlerini, imalathanelerin temizliğini, ham maddelerin saklanma koşullarını, ürünlerin son kullanma tarihlerini, ekmeklerin gramajlarını ve ürünlerin fiyat etiketlerini denetledi.

 

Vatandaşların sağlığını tehlikeye atanlara karşı çalışmalarını sürdüren ekipler, yapılan denetimlerde genel temizlik kurallarına uygun şekilde üretim yapmayan iş yerlerinin eksiklerini bir an önce gidermeleri için işlem başlattı.

 

Denetimlerde, korona virüs salgını dolayısıyla sosyal mesafe kurallarına uyulması gerektiğini de hatırlatan ekipler, üretim esnasında mutlaka maske, eldiven ve bone takılmasını kaydettiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu