Güncel Haberler

Yeni görüntüler ortaya çıktı… İstanbul’da İranlı muhalif böyle kaçırıldı!

14 yıldır İsveç’te sürgünde yaşayan İranlı muhalif Habib Chaab, İstanbul’a geldikten saatler sonra İran’da görev yapan ajanlar tarafından kaçırılarak Tahran’a götürüldü. Geçtiğimiz hafta MİT’teki İran istihbaratı ile Türkiye’deki işbirliği çalışanları ve uyuşturucu baronları Zindaşti’nin 9 ajanının tutuklandığını belirledi.

Habib Chaaban’ın 9 Ekim 2020 Tarihi Türkiye İşareti, uyuşturucu kaçakçısının Türkiye’de İran istihbaratının yasadışı faaliyetlerinde taşeron olarak kullanmasının ardından saatler sonra Naji Şerif’in Zindaşti’nin adamları tarafından kaçırılma görüntüleri ortaya çıktı.

Soruşturma dosyasındaki görüntülerde, uyuşturucu kaçakçısı Naji Sharifi Zindashti’nin planladığı adam kaçırma örgütünün tüm aşamaları güvenlik kameralarından tespit edildi.

Görüntüler, Habib Chaab’ı İstanbul’a getirmek için kurulan tuzakta kullanılan eski eşinin havalimanından girişine kadar olayın tüm yönlerini ayrıntılı olarak gösteriyor ve Zindashti’nin adamları, o sırada kullanılmak üzere kelepçeleri satın aldı. adam kaçırma.

TUZAKTA KULLANILAN KADINLAR DİKKAT ÇEKMEK İÇİN TAKSİYİ KULLANDI

MİT’in titiz çalışmasıyla güvenlik kameraları, Zindashti planını hayata geçiren suç örgütünün nasıl davrandığını tespit etti. Operasyon için güvenlik kamera kayıtları tek tek incelendi.

İran istihbaratından aldığı talimatlarla muhalif Habib Chaab’ı İstanbul’a çekmek için kullanılan eski eşinin havaalanından gelişi Zindashti’nin dikkat çekmemek için bir suç çetesi mensubu tarafından uzaktan izlendi. kadının takside yalnız olduğu güvenlik kameraları tarafından tespit edildi.

yeni görüntüler ortaya çıktı ... i̇ranlı muhalif i̇stanbul'da böyle kaçırıldı!

SATIN ALDIĞINIZ KABLO BAĞLANTISI, CAM BEZİ, BATTANİYE ÇANTALAR

Habib Chaab’ın eski eşinin Zindashti’nin erkekleriyle buluşması ve kaçırılma olayının yaşanacağı Beylikdüzü’nde adresini alması yine görüntülerle ortaya çıktı.

Zindashti’nin adamlarının buluştuğu kafelerin görüntüleri, Chaab’ı kaçırmak için kullandıkları malzemeleri satın aldıkları mağazadaki gözetleme görüntülerinden birer birer tespit edildi. Zindashti’nin adamlarının Habib Chaab’ı kaçırırken kullanacakları kablo bağı, cam bezi ve büyük boy çantanın faturası da dosyadaydı.

İSTİSMARDA KULLANILAN ARAÇ AYRICA BELİRLENMİŞTİR

Habib Chaab’ın eski eşiyle buluşacağını düşünerek bindiği araç da dosyaya dahil edildi. Zihdashti’nin adamları tarafından kullanılan beyaz araba ve Chaab’ın kaçırılmasında kullanılan taşıyıcı araç, benzin istasyonundaki güvenlik kamerasıyla dolduruldu.

Van’ın BAŞALE ilçesinden kaçırıldılar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu