Güncel Haberler

Yasaklı 56 saat böyle geçti

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine göre sokağa çıkma yasağı kısıtlamalarına göre Cuma günü Türkiye genelinde tüm meydanlar 21: 00’de başlayarak, sokaklar boş kaldı. Profesyoneller ve turistler kısıtlamalardan muaf tutuldu. Polis ekipleri, kontrol noktalarında sürücüleri durdurdu ve belgelerini kontrol etti. Kısıtlamayı ihlal edenlere “Genel Hijyen Kanunu” na karşı çıktıkları için 3 bin 150 TL para cezası verildi.

125 BİN SOKAK KEDİ

Başkentteki meydanlar cumartesi ve pazar günleri sakin kalırken, İstanbul kalabalıktan arındırıldı. İBB’den 2017 yılında yapılan açıklamaya göre kent, sayısı 125 bine ulaşan başıboş kedilere bırakıldı. Bazıları otobüs durağında uyudu, diğerleri bir kafenin koltuğuna kıvrıldı. Diğerleri ezilme korkusu olmadan sokaklarda koştu.

yasaklandı 56 saat böyle geçti

Beşiktaş Şairler Sofrası Parkı’nda iç açıcı görüntüler vardı. Şair heykelleriyle ünlü park tamamen kedilere bırakıldı. İnsanların fotoğraf çekebileceği yer bulamayan kediler, kısıtlama sayesinde şairlerin yanına oturma şansı buldu. En popüler olanı Neyzen Tevfik’in ‘Ney’i çalarken yaptığı heykeliydi. Bu heykelin etrafında birçok kedi toplandı.

SİGARA İÇME CEZASI

Eşsiz Boğaz manzarasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilk durakları olan Beşiktaş, Ortaköy, Bebek ve Emirgan gibi yerlerde sadece evcil hayvanlarını gezdiren vatandaşlar gözlendi. Dün İstanbul’da turistler Sultanahmet, Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’ne akın etti. Maske takmayan ve sigara içmeyen turistlere 900 TL para cezası verildi.

ANTALYA 19 DERECE

2 gün süren sokağa çıkma yasağının son gününde Antalya’da sokaklar, caddeler, parklar ve ana arterler sustu. Geçtiğimiz hafta vakalarda yüzde 100, yoğun bakım doluluk oranının ise yüzde 71 oranında arttığı turizm kentinde, sadece kısıtlamadan muaf olanların dışlanması dikkat çekti. Hava sıcaklığının 19 dereceye ulaştığı şehrin güneşli havasından yararlanan turistler, dünyaca ünlü Konyaaltı Plajı’nda denizin tadını çıkardı. Normal zamanlarda yoğun trafiğin yaşandığı sahil şeridine paralel yolda başıboş köpekler koştu.

PARK VE DENİZ KEYFİ

Güney sahilleri hafta sonu turistler için kalırken, parklardan hoşlananlar ve yüzmeye gidenler oldu. Antalya’nın Konyaaltı sahilinde bir yaz günü vardı.

yasaklandı 56 saat böyle geçti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu