Güncel Haberler

Yaralı ceylanı veteriner yerine evine götürdü

Seferihisar-İzmir Karayolu Bademler mevkiinde meydana gelen olayda; Seferihisar’dan İzmir istikametine giden araba, Bademler mevkiinde sürücünün fren yapmasına ve direksiyonu kırmaya çalışmasına rağmen karşıdan karşıya geçmeye çalışan ceylana çarptı.

yaralı ceylanı veterinere götürdü

Kazaya tanık olan sürücüler, yaralı ceylanın yardımına koştu. Beyaz bir arabanın şoförü ise hafif yaralı ceylanı ‘Ben veterinere götürürüm’ diyerek aracına bindirerek olay yerinden uzaklaştı.

yaralı ceylanı veterinere götürdü

Kazaya tanık olan Mimar Doğan Albayrak, “Ceylan hafif yaralandı. Aracı yol kenarına çektiler. Ben de yardım etmek için durdum. Araçta kaza yapan kişiler, ne yapacaklarını bilmeden jandarmayı aradı ancak sonuç alamadı. Urla Belediyesi’ni de aradım. Cevap alamayınca Veteriner Hekimler Odası Başkanı arkadaşımı aradım. O sırada birisi geldi ve ‘Hadi veterinere götürelim’ dedi. ‘Hemen arkada Çamlı’da en yakın iki veteriner kliniği var’ dedim. ‘Gelecekte başka bir yere götürürüm’ gibi bir şey söyleyerek ceylanı aldı ve beyaz bir arabaya bindi. Kazayı yapanlar da aceleyle ona yardım etti.

yaralı ceylanı veterinere götürdü

Buluşacaklarını sanıyordum. Hayvanı alanların peşinden gittim. Kırmızı ışığı yakaladım, uzaklaştılar. “Tabağını alamadım” dedi.

‘CEYLİN NEREDE OLDUĞUNU BİLMİYORUM’

yaralı ceylanı veterinere götürdü

Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü yetkilileri ile görüştüğünü belirten Albayrak, “Olaydan yaklaşık 20-25 dakika sonra tüm bilgileri Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne gönderdim. Ekipler olayı araştırdı ve hayvanın o bölgedeki herhangi bir veterinere gitmediğini buldu. Kazayı yapanlarla da röportaj yaptılar ve ceylanın kaderini bilmiyorlardı. Şu anda ceylanın nerede olduğunu kimse bilmiyor. Ceylan hafif yaralandı. O bölgede ceylanların olması da ilginç. “Tilki ve sansar gördük ama o bölgede ilk defa ceylanı gördük” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu