Magazin

‘Vücudumda kurşunla yaşıyorum, sanıklar tahliye edildi’

Olay, geçen yıl 21 Şubat’ta Zonguldak Adliyesi önünde meydana geldi.

Boşanma davasının ardından aileler arasındaki çekişme kavgaya dönüştü. Boşanma davasının taraflarından Hakan K., eşinin akrabası Selçuk Koçaklı’yı arabadan aldığı silahla vurdu. Selçuk Koçaklı karnından vurularak yere yığıldı. Erkan K., yaralı Koçaklı’yı da sırtından bıçakladı. Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan Koçaklı’nın cesedine isabet eden mermi, felç riski nedeniyle kaldırılamadı. Güvenlik kameralarına da yansıyan olayın ardından gözaltına alınan Hakan K. ve Erkan K. tutuklandı.

Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanıklardan Hakan K. ‘cinayete teşebbüs’ suçundan 8 yıl 4 ay, Erkan K. ise ‘kasten yaralama’ suçundan 6 ay 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Hakan K. ve Erkan K. tutukluluk süreleri dikkate alınarak serbest bırakıldı.

Tahliyelerine tepki gösterdi

Yerel bir gazetede muhabirlik yapan Selçuk Koçaklı, sanıkların tahliyesine tepki gösterdi. Karara itiraz ettiğini belirten Koçaklı, “Adliye önünde silahlı saldırıya uğradık. Ardından mahkeme sürecinden geçtik. Silahla vurulduk, yetmedi ve bıçak yedik. Açıkçası, ikisi de hapisten çıktığında şaşırdım. Gerekli itirazları yaptım. Mahkemeye dilekçemi verdim. “Ömür boyu kurşunlarla yaşayacağım, ancak karşı taraf özgürdü” dedi.

BEDENİMDEKİ KURŞUNLA YAŞIYORUM

Felç olma riski nedeniyle vücudundaki kurşunun alınamadığını anlatan Koçaklı, “Vücudumda kurşunla yaşıyorum. Nefes almakta güçlük çekiyorum. Bu kurşun ömür boyu taşıyacağım. Başrolü alırsak felçli kalacağını söylediler. Şu anda bir kurşunla yaşıyor olmama rağmen karşı taraf serbest bırakılıyor. Cezaları çok ilginç. İnsanları öldürmek ve vurmak bu kadar kolay mı? ” O konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu