Güncel Haberler

Vatandaşlar hafta sonu kısıtlamasında kan merkezlerine akın etti

Türk Kızılayı’nın ardından www.kanver.org internet sitesinden randevu alan vatandaşlar, Türk Kızılayı’nın ardından www.kanver.org internet sitesinden randevu alarak hastaların kan ve bağışıklık plazması bağışlayarak iyileşmesini sağladı koronavirüs salgını, pandeminin yükselmesi ve kış şartlarının başlamasıyla ulusal kan stoklarının artırılması çağrısı yaptı. Sonun kısıtlanmasına rağmen, acil kana ihtiyaç duyan hastalar için bir umut oldu.

“Kısıtlamaya rağmen 8 bin 485 ünite kan bağışı yapıldı”

Hafta sonu kan bağışı kısıtlama olmaksızın yapılabileceği duyurusu ile www.kanver.org web sitesinden randevu alarak telefonlarına gönderdikleri SMS ile kan bağışı merkezlerine giden vatandaşlar hastalara umut verdi. .

Türk Kızılayı’ndan yapılan açıklamada, “Hafta sonu 8 bin 485 ünite kan bağışlayan vatandaşlar, kısıtlamalara rağmen Kızılay’ın çağrısına kayıtsız kalmadı. Randevu alarak kan bağışı yapan vatandaşların gerçekleştirdiği kan bağışı işlemi sadece 15-20 dakika sürdü. Her zaman sterilize edilen ve hekim kontrolünde kişilerin girdiği yaklaşık 300 kan bağışı noktasında 2020 yılı boyunca 2 milyon ünitenin üzerinde kan bağışı alan Kızılay, talasemi ve lösemili hastalara ve gelecek hastalara şifa sağlıyor. toplanan kanı günde yaklaşık 1.500 hastaneye naklederek ameliyat edilebilir. açıklamalar yer aldı.

Kanın sürekli bir ihtiyaç olduğunu vurgulayan Kızılay, kan bağışı çağrısına kayıtsız kalmayan vatandaşlara teşekkür ederek, kısıtlamalar süresince hafta sonları kan bağışı almaya devam edeceklerini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu