Güncel Haberler

Vakaların düşüşe geçtiği Hatay’da, vatandaşlar tedbirlerden memnun

Kentte geçen haftalarda vaka sayısının yüzde 125’e çıkması halkı endişelendirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hatay’daki durumla ilgili dün yaptığı açıklamada, geçen hafta vaka sayısının azaldığını söyledi. Tedbirlerin kararlılıkla yürütüldüğü şehirde koronavirüs denetimleri devam ederken, Hayat Eve Sığar (HES) koduyla girilen Tarihi Uzun Çarşı ve bazı sokaklarda polis ekipleri devriye geziyor.

Öte yandan, şehir meydanlarının yoğunluğunun önceki haftalara göre azaldığı ve bazı esnafın dükkan açmadığı görüldü.

Davaların düşmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirten Mustafa Akın, “Bu tedbirlerin devam etmesini diliyoruz, akşam 21.00 ile sabah 05.00 arasında getirilen kısıtlamalar ve hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasaklarının menfaatine olması dileğiyle. halka açık. “Bu vakalara bağlı vaka ve ölümlerdeki azalmanın alınan önlemlerden kaynaklandığını düşünüyorum.”

Vakaların azalmasında maske, mesafe ve hijyen kurallarının büyük önem taşıdığını söyleyen Beymen, “Vakaların düşmesi güzel bir haber. Bunun nedeni maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulmasıdır. Büyüklerimiz bu önlemleri uygun gördüyse, doğru, uygulamamız gerekiyor. Halk da zorunlu haller dışında dışarı çıkmamaya özen göstererek temkinli davranmaya başladı. Tedbirler artırıldığında davalar düştü, bu da bizi memnun etti. Umarım daha da azalır ”ifadelerini verdi.

‘TEDBİRLER BIRAKMAMALIYIM’

Vakaların arttığı haftalarda kendi önlemlerini aldıklarını ve müşteriyle mesafeli durduklarını belirten Fatin Ezer, “İki hafta önce artan vakalar bizi tedirgin etti ve işletme olarak kendi önlemlerimizi aldık. Şeritleri çekerek müşterilerden uzaklaştık. Sosyal mesafe her zaman önemlidir, bu koronavirüs salgını bitene kadar bu önlemlerden vazgeçilmemelidir ”dedi.

vakaların gerilediği hatay'da vatandaşlar tedbirlerden memnun

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu