Güncel Haberler

Vaka sayısı 5 kat arttı! ‘Rehavet’ uyarısı

Nüfusu 10 bin olan Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde, kaymakamlık tarafından koronavirüs vakalarının artmasıyla ilgili uyarılar yapıldı. Kaymakamlığın sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, geçen hafta vaka sayısının 5 kat arttığı belirtildi ve “Uzlaşma hatası yapılırsa bu rakamlar kaçınılmaz olarak artacaktır. Salgınla ilgili tüm tedbirler ve tedbirler artırılmış olup, kontroller titizlikle yapılmaya devam etmektedir. Ancak birlikte hareket etmediğimiz sürece daha kısıtlayıcı önlemlerin uygulanması kaçınılmaz olacaktır ”dedi.

‘REHAVET VİRÜSÜNÜN EN İYİ DOSTU’

Salgınla mücadelede başta sağlık çalışanları olmak üzere kolluk kuvvetleri ve diğer kamu görevlilerinin fazla mesai yapmadan çalıştığına işaret edilen açıklamada, “Ancak salgının durdurulmasındaki en büyük görev siz değerli vatandaşlarımıza düşüyor. Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda İçişleri Bakanlığı genelgeleri ve İl / İlçe Genel Hijyen Kurulu kararları çerçevesinde alınan tüm tedbirlere titizlikle uyulması, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması , ziyaret, ziyaret, tören vb. Nedenlerle bir topluluk oluşturmamak için bir araya gelmemek büyük önem taşımaktadır. Salgınla mücadelemizde vatandaşlarımızın iş birliği ve desteğini bekliyor, tedbir ve tedbirlerin en etkili sonuçları vermesi için birlikte hareket etmemizi talep ediyoruz. Unutmayalım ki virüsün en önemli arkadaşı, sağlığımızın en büyük düşmanı gönül rahatlığıdır ”.

Altıntaş ilçesindeki vaka artışları, Sağlık Bakanlığı’nın HES mobil uygulamasının risk haritasına da yansıdı. Bölgenin çoğu kırmızıyla kaplıdır, bu da ‘yüksek risk’ anlamına gelir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu