Güncel Haberler

Vaka artışında ilk 5’te olan Ordu’da vatandaşlardan ‘kurallara uyulmuyor’ tepkisi

Türkiye, çoğu vakada Covidien-19 hastane vakaları tamamen dolu olduğu için Ordu’nun ilk beş ili arasında artış yaşadı. Hastanelerin kafeterya ve otoparkları başta olmak üzere pek çok alan pandemi hizmetlerine dönüştürülürken, şehirdeki cadde ve sokak yoğunluğu devam ediyor.

‘ARTIŞ DURUMUNDA NEDEN KURALLARA UYMAYINIZ’

Kentte yaşayan vatandaşlardan Yekta Tulum (65), vatandaşların kurallara uymadığını belirterek, “Ordu, Samsun ve Trabzon’da vaka sayısında artış olduğu belirtildi. Bu, önlemlere uyulmamasından kaynaklanmaktadır. Hastanelerin önünden geçerken uzun test kuyruklarının oluştuğunu görüyoruz. Bunu kendimiz yapıyoruz. Vatandaşlar yasaklara uymaz. 10:00 ile 13:00 arası dışarı çıkmama izin var. Bu saatler arasında sosyal mesafemi koruyarak işime bakıyorum. Kurallara çok iyi uymak gerekiyor. “Torunlarıma evde yaklaşmıyorum” dedi.

‘KAPIDA OLDU AMA HALA AYNIDAYIZ’

Esat Şahin (60) de vakalardaki artışın sorumlusunun kişiler olduğunu belirterek, “Vakaların artması tamamen bizim suçumuzdur. Yani bu toplumun hatası. Neden; devlet, halkının kötü olmasını istemiyor. Bizim insanlarımız ne yapıyor; Tüm önlemlere ve uyarılara rağmen hiçbir şey olmamış gibi sokaktayız. Her evde üç veya dört pandemik hasta var. Kapıya acı geldi ama biz hala aynıyız. Bu nedenle halkımızdan tek ricam; devlet yetkilileri yalvarıyor ve biz yalvarıyoruz; İşi olmayan kimse sokağa çıkmasın. 15 gün sonra ilk kez çıktım. İşim olmadan asla sokağa çıkmam. “Annemiz, babamız, kardeşimiz ve çocuklarımız var, lütfen ülkemizin ekonomisi için sokağa çıkmayalım.”

‘İNSANLAR HAREKETE GEÇMİYOR’

Sercan Yanık (29), “Ordu’da çok özel sektör var. Vakalardaki artışın nedenini buna bağlıyorum. Çalışanların kafa karışıklığından ve sokak kalabalığından kaynaklandığını düşünüyorum. İnsanlar kurallara uymaya çalışsalar da önlem almıyorlar. Örneğin kalabalık görünce vatandaşlar buradan uzaklaşmıyor ve sosyal mesafe kuralına uymuyor ”.

vaka artışında ilk 5 içinde yer alan ordu'da vatandaşlardan 'kurallara uyulmuyor' tepkisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu