Güncel Haberler

Uşak emniyeti HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

Uşak Emniyet Müdürü Mesut Gezer ve aralarında il emniyet müdür yardımcılarının da bulunduğu çok sayıda polis memuru, Uşak Adliyesi’ne giderek Gergerlioğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Adliye önünde polisle konuşan Gezer, terör örgütü PKK tarafından şehit olan polis, asker ve sivillere hatırlatarak Allah’tan rahmet diledi.

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü’ne iftira edildiğine işaret eden Gezer, şunları söyledi:

PKK ve FETÖ’ye ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Son iftiraya maruz kaldınız. Bugün buraya geldik. Bize iftira atan bu hainlere, bu kan dökenlere, ağızları kandan başka bir şey olmayan bu keklere, kanun önünde adaletle savaşmak için geldik. Biliyorum bazılarınız gecenin dışında, bazılarınız geceye gelecek ama biz bu mücadeleyi burada haklarımızı aramak için başlattık. Çabalarınız için teşekkürler. Çok güzel bir ameliyat geçirdin. Her birinize defalarca teşekkür ediyorum. Bu memlekette nefes almalarına izin vermeyeceğiz. FETÖ veya PKK ne olursa olsun Türk polisi burada. Devletini ve bayrağını da koruyacak. Hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Yüce Allah devletimize ve milletimize zarar vermesin. “

NE OLDU?

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Uşak Emniyet Müdürlüğü’nde 30’a yakın kadına ‘çıplak arama’ yapıldığını iddia etti.

Uşak Valiliği’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Gergerlioğlu’nun iddialarının yalan olduğu ve ilgili vekil hakkında suç duyurusunda bulunulacağı bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu