Magazin

Ünlü isimler SMA hastası çocuklara umut oldular

Türkiye’de adıyla anılan, kas kaybına ve güçsüzlüğe yol açan Spinal Musküler Atrofi (SMA), sık görülen bir hastalıkta her 6 bin doğumda yakalanan minicinin mücadelesini alıyor. SMA’lı çocukların bu hastalığı atlatabilmeleri için sadece Amerika’da uygulanan ve yüzde 95 başarı oranına sahip yaklaşık 2 milyon 400 bin dolarlık tedavi almaları gerekiyor.

3 SMA ÇOCUK KAMPANYASINA DESTEK

SMA’lı çocukların aileleri de tedavi için gerekli parayı bulmak amacıyla sosyal medyada birçok yardım kampanyası düzenliyor. Bu yardım çığlığına sessiz kalmayan sanat dünyasının ünlü isimleri de SMA çocukları için seferber oldu.
Hafta sonu sosyal medya hesaplarından canlı yayın yapan Aslı Tandoğan, Tuba Büyüküstün ve Ali Sunal, SMA’lı 3 çocuğa yardım çağrısında bulundu.

Aslı Tandoğan, Umut Kayra’ya destek yayınladı. Hande Soral ve Olcay Kutluca’nın katıldığı yayında,
para toplanmaya çalışıldı.

255 BİN TL TAHSİL EDİLDİ

Adana Seyhan’da yaşayan SMA hastası Eliz Mira’ya destek yayını yapan Ali Sunal’ın konukları arasında Kaan Sekban, Derya Uluğ ve Pelin Akil yer aldı. Gen terapisinden faydalanması için 34 günü olan Eliz Mira için bu yayında 255 bin TL civarında bağış toplandı.

YÜZDE 85 TAMAMLANDI

Tuba Büyüküstün, iki yıl önce doğan Sühal ve Hasan Elmalıca’nın kızı Öykü için yardım topladı. 3,5 saatlik yayına Kaan Sekban, Demet Evgar, Boran Kuzum, Selen Öztürk, Günay Karacaoğlu, Zeynep Çamcı ve Pelin Akil katıldı. Tedavi için gerekli paranın yüzde 85’inin toplandığını belirten aile, destek veren herkese teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu