Güncel Haberler

Üniversiteye kelepçeye polis şefleri de itiraz etti

Kelepçe fotoğrafını gördüğümde Gezi Parkı’nda çevrecilerin çadırlarının yakıldığını hatırladım. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden görüştüğüm üst düzey polis şefleri de Boğaziçi Üniversitesi’nin kapısına isabet eden kelepçeleri “kabul edilemez” olarak değerlendirdi. Anlattıklarına göre, kırılan kapıyı göstericilerin kapıya yüklenmesi ile birleştirmek isteyen iki polis memuru, bunu yanlarındaki kelepçelerle yaptı. Durumu gören bir polis şefi, kelepçeleri kapıdan hemen çıkarmıştır. Hatta polis memurlarını, “İhtiyacınız olduğunda kelepçe bulamıyorsunuz, şimdi kelepçeleri bulup kapıyı kilitliyorsunuz.

FETÖ İMKANI

Görüştüğüm polis şefleri, Boğaziçi Üniversitesi’nin kapısına vuran kelepçelerin şimdilik iki “zalim” polisin davranışına benzediğini söylese de, olayın arkasında FETÖ’ye benzer bir provokasyon olduğunu açıklayamıyorlar. Buradan polisin “kelepçe” olayını kendi içinde araştırdığını söylemek mümkün.

22 gözaltından 2’si

polis şefleri de üniversiteye kelepçeliğe itiraz etti

Önceki gün Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen protestolarda 2911 sayılı toplantı ve gösteri yürüyüşü yasasına muhalefet ve “görevli memura direniş” gerekçesiyle 29 kişi gözaltına alındı. 13 ilçede 24 adreste gerçekleştirilen operasyonlarda 22 kişi gözaltına alındı. İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, gözaltına alınan 22 kişiden 20’sinin Boğaziçi öğrencisi olmadığını, bir kısmının MLKP ile görüştüğünün tespit edildiğini söyledi. Çataklı, “Eylem sırasında Türk polisine karşı kullanılan sınırsız slogan bizi son derece üzdü” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu