Güncel Haberler

Uçuk proje yapmayın, vatandaşı ayrımsız kucaklayın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin büyükşehir ve il belediye başkanları başkanlarına, “Ucuz polemiklere, vatandaşları aldatan çılgın projelere, mega projelere ayıracak vaktimiz yok. “Ekstrem projeler yapmak yerine, öncelik vererek halkımızın en önemli sorunlarını çözmeye devam edeceğiz.” Kılıçdaroğlu, hafta başında TBMM Genel Kurulu’nda yapılan bütçe görüşmelerinde belediye başkanlarının yaptığı konuşmadan ötürü övgüde bulundu: “Daha güzel şeyler olacak. “Merak etmeyin” ilgi çekiciydi.

İSTİHDAM PROJELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Kılıçdaroğlu, 2021’de olası erken seçim için başlattığı görüşmelerin ilkini partisinin 11 büyükşehir ve 9 il belediye başkanı ile video konferans aracılığıyla gerçekleştirdi. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un da katıldığı ve yaklaşık 4 saat süren toplantıda, pandemide CHP’li belediyelerin durumu ve sorunları masaya yatırıldı.

ÖNCELİKLİ İHTİYAÇLARI KARŞILAYIN

Kılıçdaroğlu, toplumun öncelikli ihtiyaçlarının karşılanmasının önemine değinerek, “Halkımızın en önemli sorunlarını tek tek çözüyoruz, çözmeye devam edeceğiz. Devletin yoksulluğa mahkum ettiği milletimize çare olmak için durmaksızın ve huzursuz çalışacağız. Halkımızın sorunlarını çözeceğiz ve bunu yaparken kimseyi ayırmayacağız. “Amacımız, zor günlerinde halkımızın yanında olmak ve sorunlarına çözüm bulmaktır.” Belediye başkanlarından israfı önlemek için adımlar atmalarını isteyen Kılıçdaroğlu, vatandaşa hizmet verirken herkesi kucaklamanın ve şeffaf olmanın önemini vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu