Güncel Haberler

Türkiye’nin konuştuğu görüntülerin davası başladı! Tutuklu iki…

Ankara 34. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu ve beklemede olan sanıklar ve avukatları katıldı. İddianamenin tanımlanması ve özetinin okunmasının ardından sanıkların savunmasına başlandı.

Tutuklu sanık Soykan Kamay, olay günü görevlilerin hastaneye getirilen hastanın önce yaşadığını sonra öldüğünü söylediğini iddia etti.

Kamay, ölüm haberine duyduğu acıdan dolayı kapıyı çaldığını ancak bunu başkalarına kötü niyetle yapmadığını iddia ederek, hastane personeline küfür etmediğini savundu.

Tutuklu sanık Muhammed Devran Özel, önceki savunmasını tekrarlayarak aleyhindeki iddiaları kabul etmediğini açıkladı.

Diğer sanıklar, görevlerini yerine getirmeye çalışan kamu personeline bilerek ve isteyerek saldırmadıklarını, kamu malına verdikleri zararları tazmin etmek istediklerini ifade ettiler.

Avukatların açıklamasının ardından ara kararını açıklayan mahkeme, tutuklu sanıklar Kamay ve Özel’in “evden çıkmama” şartıyla yargısal denetim şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

Mahkeme duruşmayı 3 Mart’a erteledi.

OLAYIN TARİHÇESİ

21 Eylül 2020 akşamı saat 17.30 sıralarında silahlı saldırı sonucu yaralanan Fırat Öztaş ve kardeşi Ahmet Öztaş, Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken, acil durumda yapılan tüm müdahalelere rağmen Ahmet Öztaş hayatını kaybetti. oda.

Öztaş’ın ailesi ve yakınları cesedi görmek istediklerinde acil servisin “kırmızı” alanına girmekten endişe duyan ve kendilerini korumak isteyen doktor ve hemşireler, kapıyı kapatarak arkalarına travma panoları ile barikatlar kurdular. .

Daha sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede zanlılar Fırat Öztaş, Soykan Kamay ve Muhammed Devran Özel, “kamu malına zarar vermek” ve “sağlık personeline görevlerini yapmadıkları için direnmek”, 8 yıl ve Sadık Özel’den ise 6’şer ay ‘Sağlık personeline görevlerini engellemek için direnmek’ suçundan 4 yıl 6 aya kadar hapis cezası istendi.

Tutuksuz yargılanan sanıklar Soykan Kamay ve Muhammed Devran Özel, savcılığın yaptığı itiraz sonucu Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu