Magazin

Türkiye, GSK’nın ilaç alanında öncelikli Ar-Ge ülkeleri arasına dahil edildi

GSK’nın bundan böyle Türkiye’ye girecek olan yatırım için öncelikli ülkelerin (GSK Klinik Ülke Ayak İzi) Ar-Ge faaliyetleri, herhangi bir tedavi alanında planlanan klinik araştırmalar için değerlendirilen ilk ülkelerden biri olacak. Böylelikle Türkiye’deki Ar-Ge yatırımları artacak ve hastalarına yeni tedavi seçeneklerine erken erişim için önemli bir fırsat yaratılacaktır.

Enfeksiyon, onkoloji ve özellikle hematoloji alanında, Türkiye’deki hekimlere yeni bir tedavi seçeneği sunmadan önce onlara olanak tanıyacak ve hastalarına bu gelişmeleri sunan AmAlArInA, Türkiye, klinik denemelerde yatırım ve istihdama da önemli katkı sağlayacak.
İlgili değerlendirmede Türkiye GSK Medikal Direktörü Elif Coşkunçay; “Türkiye artık GSK klinik araştırma yatırımları açısından öncelikli ülkeler arasında yer alıyor. Aşılar alanında önemli bir Ar-Ge üssü olarak uzun yıllardır başarılı çalışmalar yürütüyoruz. Bugün itibarıyla Türkiye’de ayrıcalıklı bir ülke haline geldik. Enfeksiyon, onkoloji ve hematoloji başta olmak üzere GSK’nın faaliyet gösterdiği tüm alanlarda Ar-Ge yatırımları … Türkiye’ye güvenin bir göstergesi olan bu güzel doğanın gelişiyle birlikte ülke ekonomisi olarak şirketimiz ve tedavi alanlarımız için katma değer yaratacaktır. şimdiden çok heyecanlıyım. “dedi.

türkiye, başta gsk ilaçları olmak üzere ar-ge'ye ülkeler arasına dahil edildi

TÜRKİYE’DE GSK

GSK, Türkiye’de nefes, aşılar, HIV, merkezi sinir sistemi hastalıkları, dermatoloji, üroloji, onkoloji ve anti-infektifler alanında Ar-Ge odaklı Ar-Ge odaklı 5 Nobel Ödülüne 300 yıllık tarih, uyum ve sağlıkla vurgulanmıştır. odaklanılması gereken alanlar 60 yıldır faaliyet gösteriyor.

Türkiye ve dünyanın en geniş aşı portföyüne sahip şirketleri arasında yer alan GSK, tüm çocuklara ve yetişkinlere erişimi artıran aşı, aşı ile önlenebilir hastalıkların önlenmesi yoluyla halk sağlığına katkıda bulunmayı hedefliyor. Bu kapsamda Hacettepe Üniversitesi Teknokent Aşı Klinik Araştırma Merkezi ile Türkiye ile işbirliği başlatmış olan aşı klinik denemelerin yüzde 50’den fazlasını elinde bulundurmaktadır. Menenjit, pnömoni, rotavirüs, hepatit A, hepatit B, suçiçeği, boğmaca, kızamık, kızamıkçık, kabakulak aşısı, Türkiye’de çocukların ve yetişkinlerin sağlığını korumaya çalışıyor.

Türkiye’deki önemli atılımlarda ademi merkeziyetçilik bağlamını gerçekleştiren 4 yerli üretim ortaklığı ile GSK, 30 milyon liralık yatırımla yerli üretim oranı yüzde 74’ten yüzde 62’ye çıkacak. Bu doğrultuda solunum yolu hastalıklarının tedavisinde kullanılan nebul ürünleriyle birlikte HIV tedavisinde patentli bir ürünün yerel olarak üretilmesine yönelik çalışmalar devam etmektedir.

türkiye, başta gsk ilaçları olmak üzere ar-ge'ye ülkeler arasına dahil edildi

Bu dosya Health Island Media tarafından hazırlanmıştır.
Tel: 0 (216) 465 69 67
Web: www.saglikadasi.com

İLANDIR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu