Güncel Haberler

Trump ısrarcı: Bizden çalmaya çalışıyorlar, sonuna kadar savaşacağız!

ABD Başkanı Donald Trump, yarın ikinci tur Senato seçimlerinin yapılacağı Georgia, Dalton’da düzenlenen bir mitingde taraftarlarına seslendi.

Başkanlık seçimlerinde Georgia eyaletinde gerçek kazananların kendileri olduğunu iddia eden Trump, “Gürcistan’ı kaybetmiş olma ihtimalimiz yok. Bu hileli bir seçimdi. “değerlendirmeyi buldu.

Trump, Gürcistan’daki ikinci tur seçimlerle Senato’daki Cumhuriyetçilerin çoğunluğunu korumaya devam edeceğine inandığını belirterek, “Demokratlar Senato ve Beyaz Saray’ı bizden çalmaya çalışıyor. Buna izin vermeyeceğiz, sonuna kadar savaşacağız. “ifadeleri kullandı.

3 Kasım’daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yolsuzluk olduğunu ve insanların buna karşı seslerini yükseltmesi gerektiğini savunan Trump, “Şimdi bir şey yapmazsak bu ülkede bir daha asla adil seçimler olmayacak” dedi. dedim.

Demokratların ülkenin sistemini yıkmaya çalıştığını belirten Trump, “Elimizdeki son savunma hattı Senato koltukları. Onları koruyalım. Yarın gidin ve oy verin. ” aranan.

Başkanlık seçimlerinde asıl kazananın kendisi olduğuna dair açıklamalarına devam eden Trump, yenilgiyi kabul etmeyeceğini belirtti.

Kuzey Kore dahil birçok alanda başarılı politikalar izlediğini kaydeden Trump, “Joe Biden’in Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un ile iyi anlaşabileceğini düşünmüyorum” dedi. O konuştu.

GÜRCİSTAN KONGRE’DE DENGEYİ BELİRLER

Öte yandan, 3 Kasım seçimlerinde netleşen eyaletlerdeki sandalye dağılımı, 100 sandalyeli Senato’da, 50 Cumhuriyetçi karşısında 48 Demokrat kaldı.

Gürcistan seçimlerinde bir sandalye bile alırlarsa, Cumhuriyetçiler Senato’da çoğunluklarını koruyacaklar.

Senato’nun Cumhuriyetçi kontrolü, Demokratik Başkan Joe Biden’ın politikalarını uygulamasını zorlaştıracak.

İkinci senaryoda, Gürcistan’da her iki sandalye de kazanırsa, Başkan Yardımcısı Demokrat Kamala Harris, Demokratlar arasındaki dengeyi bozacak. Aynı zamanda Senato Başkanı olacak Harris, Demokratların çoğunluğu bulmasını sağlayacak.

Senatonun kontrolü Demokratlara geçerse, Demokratlar hem Temsilciler Meclisi, hem Senato hem de Beyaz Saray’ı kendi ellerine alarak daha uyumlu bir süreç yürütmeyi hedefliyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu