Magazin

Trend alarmı: Geometrik desenler

Geometrik desenler denince akla ilk olarak 60’lar ve 70’ler geliyor. 60’lı yıllarda genellikle elbiselerde tek parça halinde geometrik desenler kullanılmıştır. 70’li yılların resimlerine baktığımızda üst üste giyilen ve daha minimal eşleştirilmiş iki farklı geometrik desenle karşılaşabiliriz… 2020 podyumlarında her iki kullanım da ortaya çıkıyor. Örneğin Missoni, imzası haline gelen geometrik şekilleri karıştırmayı seviyor ve markanın Sonbahar / Kış 2020 podyumları neredeyse kaostaki uyumu ifade ediyor. Zikzak desenli taytlarla kombinlenmiş üçgen desenli hırkalar giymek biraz cesaret gerektirebilir ama aynı zamanda onu eşleştirmeyi bilenler için oldukça şık bir görünüm sağlar.

Çanta ve ayakkabı geometrisi!

Christopher Kane, pistlerde geometrik şekiller, paltolar ve elbiseler gibi tek başına kullanılabilen kıyafetlerde daha sakin görünüyor. Örneğin, geometrik desenli kocaman bir elbise sadece siyah bir botla eşleştirilerek odağın desende toplanmasına izin verilir.

Bu sezon aksesuarlarda geometrik şekiller görüyoruz. Silindir, dairesel, üçgen veya altıgen formlarda tasarlanan çantalar oldukça yenilikçi görünüyor. Fendi’nin klasik logosu ile kombinlenen üçgen biçimli çanta, farklı ve eğlenceli giyinmeyi sevenler için çekici olabilir. Sadece çantalar değil, kare uçlu botlar, geometrik şekillerden ilham alan mücevherler ve hatta güneş gözlükleri yeni marka koleksiyonlarında sıklıkla karşımıza çıkıyor.

Stil notları

Siyah-beyaz birliği Geometrik desenlerle uyumludur. Tek renkli tonlarda bir giysi seçtiğinizde detaylara sarı, turuncu ve fuşya gibi canlı bir renk ekleyebilirsiniz.

– Desenleri karıştırmada usta olmadığınızı düşünüyorsanız, geometrik deseni kullanın. bir parça halinde gerisini basit ve tarafsız tutmalısınız.

– Geometrik şekillerin ağırbaşlı havasını kırmak, doğal tonlu makyaj ve sade saç stili seçmelisin.

Bu Kursu Geçmek

trend uyarısı: geometrik desenler

Farklı ve ‘eğlenceli’ bir küpe… Hipicon’da bulabilirsiniz. Esav, 112 lira.

trend uyarısı: geometrik desenler

Bu eteği siyah düz süveter ve siyah botlarla tamamladığınızda çok şık olur. Mango, 249.99 lira.

trend uyarısı: geometrik desenler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu