Güncel Haberler

Trabzon Emniyet Müdürünün ‘FETÖ’ tepkisi sosyal medyada gündem oldu

Trabzon Şehit Meriç Alemdar Polis Mesleki Eğitim Merkezi’nde düzenlenen konferansta konuşan İl Emniyet Müdürü Metin Alper, deneyimlerini polis adaylarıyla paylaştı. Özel Kuvvetler üniforması giyen Alper ile sahnede konuşan Fetullahçı terör örgütü 15 Temmuz 2016’da (feto) düzenlenen hain darbe girişimine sert sözlerle tepki gösterdi. Alper’in konuşmasının görüntüsü sosyal medyada izleme rekoru kırarak binlerce paylaşım ve beğeni topladı.

‘TANRI TANRI GELİYOR!’

Sadakatin imajda çok önemli bir kavram olduğunu belirten İl Emniyet Müdürü Alper, “Sadakat öyle bir kavram ki insanların kalbinde sadakat var. 14 yaşında Polis Koleji’ne girdiğimde bana çoraplarımı, ayakkabılarımı, sporcularımı ve hatta pantolonlarımı verdi, bu devlet bugün size dağıttı. Hükümetim bana 14 yaşımdan beri hak etmediğim kadar çok değer verdi, ama karşılığında ne verdim; Ben sadakat verdim. Sadakatsiz hainler ne yaptı? İşte bugün Trabzon Meriç Alemdar Polis Okulu’ndaki Meriç Alemdar’a bomba attılar, Allah sizi korusun! Anne babandan, annemden, babamdan, kıt vergilerimizi aldı ve o hainleri Amerika’ya gönderdi. Pilotluk yapmayı ve tankların nasıl kullanılacağını öğretti. Ama ona ‘O tanka kendi vatandaşımla bin. ‘Savaşta düşmana bin. Ben 50 yaşındayım. Hayatta görülecek çok şey gördüm sanıyordum. 16 Temmuz 2016 tarihine kadar, Yunanistan’a teslim olduğu gün Türk helikopterinde askeri kıyafetler giymiş hainlerle işim bitti. Dedim ki görecek çok şeyimiz var, her şeyi görürüm, inanırım ama Türk üniformalı hainin Yunanistan’a teslim olacağını hiç düşünmedim ”dedi.

‘Dik Duracaksın’

Alper, polis adaylarını “hainlere her zaman karşı olacaksınız” uyarısında bulundu. Evet, F16’yı çok iyi kullanıyordu, çok iyi tanklar kullanıyordu ama o tankı kendi halkına sürdü. Bombaları yakaladı ve Özel Harekat Bürosu’nda aslanlarımın üzerine düşürdü. Meriç Alemdar, Zafer Koyuncu, Zeynep Sağır, Önder Güzelci kardeşlerim orada şehit oldu. Allah hepsinin yerini cennet yapsın. Büyük oldular, aziz oldular ve bu hainler de kötü. Ancak, gram gram şefkat hissediyorsanız, tek tek dökerseniz, siz de aşağılamanın ortağı olursunuz. Tereddüt etmeyin, vatanımız hangi isimde olursa olsun, hangi oluşumda olursa olsun, ihanet edenlere her zaman karşı olacaksınız. Dik duracaksın, bunu senden istiyorum ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu