Güncel Haberler

Tiner dökülerek yakılan köpek yaşama tutundu

Ankara’da hayvansever Volkan Koç, Dikmen ilçesinde tiner dökülerek yakılan ve midesi bıçakla kesilen başıboş köpeği buldu. Koç, 12 yaşındaki köpeği kendi imkanları ile tedavi edilmek üzere hayvan hastanesine götürdü. Yaklaşık 3,5 aydır burada tedavi gören sokak köpeği canlandı. Volkan Koç ve eşi Canan Kapan Koç, ‘Liya’ adını verdikleri köpeği evlerine götürüp kendi imkanlarıyla bakmaya başladılar. Liya, 7 aylık bakımla sağlığına kavuştu. Mucizevi bir şekilde yürümeye başlayan ‘Liya’ artık barınakta diğer köpeklerle birlikte yaşıyor.

‘İNSAN BUNU YAPAMAZ, YAŞAYAN OLAMAZ’

Hayvansever Volkan Koç, ‘Liya’nın çok özel bir köpek olduğunu belirterek, “Çünkü hikayesi gerçekten üzücü. Bulduğumuzda maalesef üzerine tiner dökülerek yakıldı ve ölmediği için bıçakla karın açıldı. Onu aldığımızda çok üzüldük. Biz 12 yaşında bir çocuğuz. Kurtuluşu gerçekten bir mucize, aylarca tedavi edildi. Ne yazık ki tedaviden sonra ayağa kalkamadı. Uzun süre felç olmuştu. Evimde karımla ona baktık, ayağa kalktık. ‘Liya’ gerçekten bir mucizedir. Şu anda bizimle yaşıyor. Allah’ın izniyle kurtardık ve şimdi çok mutlu. Bir insan olarak acısını hatırladıkça üzülüyorum. “Bir insan bunu yapamaz, bu kadar cani olamaz” dedi.

‘İNSAN GÖRDÜĞÜNDE Kaçacak YER ARIYOR’

Yaşadığı olaydan sonra ‘Liya’nın insanlara yaklaşmadığını belirten Koç, “Biz dahil kimseye yaklaşmıyor. İnsanlar onu gördüklerinde kaçacak bir yer ararlar. En tenha yer neresi olursa olsun sokulmaya çalışıyor. İnsanlardan çok korkuyor. Bence o da haklı. Hayvan hakları yasasının bir an önce çıkarılması gerekiyor. Herhangi bir canlı mülk değildir. Onlar da bizim kadar doğada yaşama hakkına sahipler. Bir kişiye en ağır ceza verildiği için, hayvanlara şiddet uygulayan, hayvanları taciz edenlerin acı çekmesini istiyorum ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu