Güncel Haberler

Time dergisi 2020 yılını Hitler, Saddam, Bin Ladin ile yılını aynı kapakla yaptı

1923’te kurulduğundan bu yana kapağında sadece 5 kez haç (X) işaretini kullanan Time dergisi, aynı işareti kullanarak 2020’yi ‘en kötü yıl’ ilan etti.

Twitter hesabında paylaştığı zaman, “Zamanın yeni kapağı… 2020 bizi sınırlarımızın ötesinde bir teste soktu. Bu korkunç yıldan sonra nereye gideceğiz ”.

Dergi daha önce Nazi lideri Adolf Hitler’in 1945’te ölümünün kapağına kırmızı bir çarpı işareti koymuştu ve ardından aynı yıl Asya’da devam eden II.Dünya Savaşı’nın sona erdiğini belirtmek için Japonya’nın yükselen güneşine siyah bir çarpı (X) koymuştu. .

Kızıl haç, devrilen Irak lideri Saddam Hüseyin, El Kaide’nin Irak lideri Ebu Musab el Zerkavi ve ABD’nin bir operasyonda öldürdüğünü açıkladığı Usame Bin Ladin için kullanıldı.

Dergi, ABD tarihinde daha kötü yıllar, dünya tarihinde savaşlar ve 1929’da başlayan ve 1930’lar boyunca devam eden Büyük Buhran’ın olduğunu kaydetti. Ancak dergiye göre, hayatta olanların çoğu 2020’ye benzer bir yıla tanık olmadı.

Time’ın film eleştirmeni Stephanie Zacharek, insanların “ doğal afetlerin tekrarı, fantezilere dayanan tartışmalı seçimler, gezegendeki neredeyse herkesi harap eden, 1,5 milyon insanı öldüren ve muhtemelen bir yarasa ile ortaya çıkan bir virüse ” hazırlıklı olmadıklarını vurguladı. doğaya ne kadar bağlıyız. Bu yıl en can sıkıcı şeyin, siyasetçilerin verdiği kafa karıştırıcı bilgilerle daha da şiddetlenen ve diğer yetkililerin açıklamalarıyla genellikle çelişen çaresizlik duygusu olduğunu vurguladı.

time dergisi 2020 yılını hitler, saddam, bin ladin ile aynı kapakla yaptı

2020’DEKİ DİĞER BÜYÜK AFETLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Time’a göre 2020’nin tek felaketi sadece bir salgın değil, aynı zamanda pek çok değerli isim ve Avustralya ve Kaliforniya’daki orman yangınları bu yıl öldü.

2016-19 döneminde Marvel dizisinde Kara Panter karakterini canlandırarak dünya çapında ün kazanan ABD Yüksek Mahkemesi Hakimi Ruth Bader Ginsburg, Chadwick Boseman ve helikopterde hayatını kaybeden Kobe Bryant gibi önemli isimler olduğunu hatırlatan Zacharek, kaza, polis şiddeti sonucu hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden siyah vatandaş, George Floyd’a ardından gelen adalet protestolarını hatırlattı.

Ancak Zacharek, “Biz Amerikalılar iyimserliğimizle tanınırız” diyerek 2020’nin hikayesini olumlu bir sonla kapatmayı seçti ve ‘bunun en saçma ve aynı zamanda en büyük özellik’ olduğunu belirtti.

Türkiye DE 2 BÜYÜK DEPREM ile vuruldu

2020 yılında dünya için zorlu bir yıl iken Türkiye’de 6 büyüklüğünde depremle sarsıldı. 2020’ye girdiği ilk günlerde Elazığ, meydana gelen 6.7 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. 24 Ocak’ta Elazığ’da meydana gelen depremde 41 kişi hayatını kaybetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu