Güncel Haberler

TFF Başkanı Nihat Özdemir’den yayıncı kuruluşla yaşanan krizle ilgili açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, TRT Spor’a canlı yayına bağlanabilecek önemli açıklamalarda bulundu. TFF’yi varsayılan olarak mağlup etme kararını değerlendiren Özdemir, yapılan değişikliklerden bahsetti. Yayıncı, kulüpler ve TFF arasındaki yayın kriziyle ilgili açıklama yapan Özdemir, hafta sonu ekiplerin düzenlediği bir dakikalık protestoyu beyefendi bulduğunu belirtti. Yayıncı firmanın kendilerine ödeme yapmadığını ancak görüşmelerin sürdüğünü ifade eden Özdemir, “Ne kadar ödeme yapılacağı konusunda anlaştık, ek protokol maddelerini ve ödemenin nasıl olacağını tartışıyoruz. Sanırım yayıncı tarafından Cuma gününe kadar çalışmayı kabul edeceğiz ”dedi. Nihat Özdemir’in açıklamaları şöyle:

TFF’nin Kusurlu Kararı

“Yaklaşık iki aydır maç planlamasındaki arkadaşlarım, talimatlara bakan arkadaşlarım ve genel sekreterlikteki arkadaşlarım ciddi işler yaptılar. Kulüpler Derneği ile yaptığımız toplantılarda da böyle bir niyetimiz olduğunu, çalıştığımızı ve bunu ikinci yarıda hayata geçireceğimizi söyledik. Görüşlerini de verdiler. Yönetim kurulu kararımızı alarak elimizden geldiğince değerlendirerek bu noktaya geldik. Yolumuza devam edeceğiz.

YENİ TALİMATLARLA NELER DEĞİŞTİ?

Biz ne yaptık? Kadro listeleri 28’di, 30’a çıkardık, şimdi 35’e çıkarıyoruz. Ve ‘Altyapıdan kaç oyuncu oynarsan oynasın’ dedik. 14 oyuncu kalana kadar devam eder. 14 oyuncu varken çıkıp oynayabilirdi. Bunu da 9’a indirdik. Yani 9 oyuncunuz varsa hala sahaya çıkabilir ve futbol oynayabilirsiniz. Ancak 9 kişiyle sahaya çıkamazsanız, maçları erteleyemeyiz, varsayılan olarak mağlup olursunuz.

NEDEN EKSİKLİK KARARI OLDU?

Neden bu kararı verdik? Bu sezon çok sıkı bir sezon. Süper Lig’in ilk yarısı 21 Ocak’ta tamamlandı. İkinci yarı 28 Ocak’ta ara vermeden başlıyor ve tüm ligler 16 Mayıs’ta bitirilmeli ve tüm ligler bitmeli çünkü Milli Takım Antrenörümüz Şenol Güneş’in istediği gibi her şey 16 Mayıs’ta bitmeli. Çünkü Avrupa Şampiyonası’na gideceğiz. kamp dönemi hazırlık süresi var ”

“ERTELEME ALANIMIZ YOK”

İnşallah 16 Mayıs’ta futbol oynayarak ligleri bitiririz. Bu hafta Pazar-Çarşamba-Pazar oynanmaktadır. Ocak ayında da aynı. Takımlarımız Türkiye Kupası’nda oynarsa, Ocak ayında 31 gün, bugün ise 8 gün 4. maç var. Erteleme alanımız yok, tarihler dolu. Bu yüzden bu kararı verdik “

“TRANSFER DÖNEMİ BOYUNCA HERHANGİ BİR BORÇ BİLDİRİSİ TALEP ETMEYECEĞİZ”

“Bir kulübün transfer yapabilmesi için vergi ve SGK borcunun olmaması gerekir, bunu yaz aylarında ortadan kaldırdık çünkü kulüplerimizin mali durumunun sıkıntılı olduğunu biliyoruz. Yayıncıda bazı sorunlar var. Bunları dikkate alarak ve kulüplerimizin talebi üzerine kış transfer döneminde vergi ve SGK kağıdı veya borçsuz kağıt talep etmeyeceğiz. Çünkü birçok kulübün SGK’ya hem vergi hem de borcu var. Kovid nedeniyle gelirlerin büyük ölçüde düştüğünü biliyoruz. Biz de ellerini gevşetmek için bu kararı verdik. “

“CUMA’YA KADAR ANLAŞMA AMACIYLA”

“Hem Süper Lig’de hem de TFF 1. Lig’de takımlar son derece centilmence. Her iki takım da paralarını alamadıkları için birer dakikaya göre ayağa kalktı. Bu centilmenlik davranışını birbirlerine saygı göstererek yaptılar. Yayıncı ile zaten pazarlık halindeyiz. Yayıncı, “Tüm kulüplerin alacaklarını TFF’ye ödedik” şeklinde açıklama yaptı. Hayır, yapmadılar. Bunu kendileri biliyor. Bundan sonra durumun böyle olmadığını ve ödeme yapılmadığını belirttik. Bu sabah itibariyle çok olumlu görüşmelere başladık. Sanırım bu hafta sonuna kadar yani Cuma gününe kadar görüşmeleri bitirip anlaşmayı imzalayıp protokolü imzalayarak gerekli ödemeleri alacağız ve transfer dönemi öncesinde tüm kulüplere ödemeler yaparak yolumuza devam edeceğiz. başlar.

“NE KADAR ÖDEME YAPILACAĞI KONUSUNDA ANLAŞTIK, DETAYLARI GÖRÜYORUZ”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu