Güncel Haberler

TCDD Taşımacılık AŞ’den Marmaray’daki fiyatlandırma iddialarına ilişkin açıklama

Genel Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, Marmaray’ın da metrobüs hattı gibi ana ulaşımın omurgası olarak planlandığı belirtildi.

Açıklamada, Marmaray ve Metrobüs hattının ücret tahsilat sisteminde transfersiz bir sistem olarak tanımlandığı belirtilirken, metrobüs hattında hiçbir gerekçe olmaksızın sadece Marmaray transfer sisteminin değiştirildiği kaydedildi. önceki UKOME kararlarında da belirtilmişti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 6 Şubat’ta toplu ulaşımda fahiş yüzde 35 artışa itiraz ederken, Marmaray’ın metrobüs ile aynı sistemde çalıştığını ve iki sistemin de çalıştığını belirterek, bu yanlış ve hukuksuz karara da itiraz edildi. sistemin verimli çalışması için yapılacak değişiklikler. Bunu da kapsaması gerektiği vurgulandı.

İstanbul 10. İdare Mahkemesi’nin 2020/728 sayılı kararıyla 6 Şubat’ta İstanbul UKOME kararının icrasının durdurulması neticesinde Marmaray’ın ücretinin eski haline döndüğü öğrenildi. 13 Mart 2019 ve metrobüs ile aynıydı.

Marmaray biletlerinin fiyatlandırması durak sayısına göre 6 kademe olarak belirleniyor, yolcularımız bindikleri durağa göre en kısa mesafe olan 1-7 durak arası tam 3,50 lira, 1,70 lira indirimli, En uzak mesafede 7.75, 36-43 durak. 3,50 TL indirim ödüyor. Yolculara kaç durak gitsinler 7 lira ödeme yapılacağı bilgisi yanlıştır ve yolcular gittikleri durak kadar öderler. İBB’nin toplu taşıma için verdiği yüzde 35’lik zam kararının iptali için açtığımız davanın mahkeme süreci de takip ediliyor. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu