Güncel Haberler

Taziyede koronavirüs kapan aileden 6 kişi hayatını kaybetti

İstanbul’da yaşayan Muhammet Genç ve oğlu Burak Genç, hastalandıklarında kaldırıldıkları hastaneye kaldırılarak koronavirüs testi yapıldı. Test sonuçları olumlu olan Muhammet Genç hastanede tedavi altına alındı, oğlu Burak Genç evde tedavi altına alındı. Evde tecrit edilen Burak Genç, kalp krizi sonucu 6 Kasım’da hayatını kaybetti. Burak Genç’in cenazesi memleketi Rize’nin Güneysu ilçesine bağlı Gürgen köyüne defnedildi.

Babası da kurtarılamadı

Oğlu Burak Genç’in ölüm haberinin ardından hastanede durumu ağırlaşan Muhammet Genç, 12 Kasım’da hayatını kaybetti. 3 çocuk babası Muhammet Genç, salgın tedbirler kapsamında cenaze namazının ardından oğlunun daha önce gömüldüğü mezarlığa gözyaşlarına gömüldü.

Aynı aileden Bünyamin Genç, 1 Aralık’ta İbrahim Genç (53), 4 Aralık’ta İbrahim Genç (53) ve 11 Aralık’ta Ali Genç (58) koronavirüsü yenerek hayatını kaybetti. Ali Genç’in Rize Devlet Hastanesi’nde tedavi gören kardeşi Fatma Duman (53) da dün öldü. Aynı aileden 6 kişinin de koronavirüs tedavisi gördüğü öğrenildi.

CVİRÜS ENAZE VE TAZE ENFEKTE

Rize’de yaklaşık 1,5 ayda koronavirüsten hayatını kaybeden aynı aileden 6 kişi ile tedavi gören 6 yakınına, taziye olarak virüse yakalandığı ortaya çıktı. Virüsün, Covid-19 ile tedavi gördüğü evinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Burak Genç’in cenazesi ve taziyesinde bir araya gelen aile üyelerine yayıldığı öğrenildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu