Güncel Haberler

Tamirci Sema usta yumruk yedi, dişi kırıldı!Paspas sapı silah sayılınca ceza aldı

Burdur merkezde bulunan camilerin ses sistemini, merkezi sistemini ve iç ses sistemlerini tamir edip bakımını yapan Sema Kozak (47), minarede tamir için çalışırken tanımadığı KA adında bir adam tarafından hakarete uğradı. geçen yıl haziran ayında gittiği merkez Karaçal köyündeki caminin merkezi ibadet sistemindeki arıza. . KA, minareden inen Sema Kozak’ın yüzüne yumruk atarak dişini kırdı. Bu sırada Kozak, kendini savunmak için yerden bulduğu paspas sapı ile KA’ya vurdu. Olayla ilgili açılan kamu davası geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Burdur 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Sema Kozak, ‘kasten basit yaralama’dan 84 gün süreyle 1680 TL adli para cezasına çarptırıldı. Mahkeme kararın açıklanmasını erteledi. Sema Kozak’ın KA’ya yönelik şikayeti önümüzdeki ay duyulacak.

‘MERMER ZEMİNİ Yumrukla Kapladım’

Olayı anlatan Sema Kozak, “Karaçal köyünde çalışırken daha önce hiç görmediğim, tanımadığım bir kişi sözlü olarak alay etti ve ciddi hakaretler yaptı. Çok fazla karşılıklı kavga yaşadım ama çok farklı bir olaydı. İşimi bitirdikten ve minareden indikten sonra kişi geldi ve dikkate alınmayacak ağır hakaretlerle bana sataştı. Ne diyorsun dedim Hayatımda hiç başıma gelmeyen bir şey oldu ve kişi beni minare ile cami arasına sıkıştırdı ve dövüldüm. Kişinin attığı yumrukla mermer zeminle kaplandım. Dişlerimden biri kırıldı, iki dişim hasar gördü. “Kendimi bir can havlusu ile korumak için yanımda olan paspas saplı kişinin bacaklarına vurdum.”

tamirci sema ustası yumruk attı, dişi kırıldı!

‘BELİRLENMEDEN SUÇLU DURUMA DÜŞTÜM’

Kadın ve erkeğin gücünün aynı olamayacağına vurgu yapan Sema Koza, “Bir kadının ve erkeğin gücü asla ölçülebilir mi? Vurduğum şey ona sinek ısırığı gibi geldi. Para cezasına çarptırıldım çünkü paspas sapı mahkeme tarafından bir silah olarak kabul edildi. 5 yıl boyunca başka bir suça karışmadığım için cezam ertelendi. Suçsuz olduğumda suçlu oldum. Şikayet ettiğim dava 26 Ocak’ta görülecek. Zararım nasıl karşılanacak? Adalete güveniyoruz diyoruz ama bilmiyorum. ‘Kadına yönelik her türlü şiddete karşıyız’ diyerek mağdur olmak çok acı verici. Tanrı onu kimseye vermesin. Hayattan soğuyorsun, psikolojik depresyona giriyorsun. Maddi ve manevi kayıplarım oldu. Dişlerimden biri kırıldı, ikisi hasar gördü. Hala dişlerimi yaptıramadım. Hiçbir şeyi doğru yiyemiyorum. Beslenemiyorum Çalışmalarımda biri bana bir şey yapar mı acaba, ben de benzer bir olay yaşar mıyım? dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu