Güncel Haberler

Tamer Karadağlı’dan Arzu Balkan’a Osmanlıca asker mektubu

Tamer Karadağlı, hafta sonu sokağa çıkma yasağı sırasında evinde arşivine göz atarken Instagram hesabından eski bir mektubu paylaştı.

Ünlü oyuncunun 1995 yılında Gaziantep Orduevi’nde askerlik görevi sırasında sevgilisi olan ve daha sonra nikah masasına oturacak olan Arzu Balkan’a yazdığı mektup, sosyal medyada büyük ilgi gördü.

tamer karadağlı'dan arzu balkan'a osmanlı asker mektubu

Yaktığı mektupta Arzu Balkan’a duygularını Osmanlıca olarak anlatan Karadağlı, mektubu yazarken Gaziantep Orduevi kütüphanesindeki kitapları kullandığını ifade etti.

tamer karadağlı'dan arzu balkan'a osmanlı asker mektubu

Ünlü oyuncu mektubun hikayesini şu ifadelerle anlattı:

“1995’te Gaziantep Orduevi’nde görev yaparken Arzu’ya yazdığım mektup bu. Çünkü Arzu bana eski İngilizcede harika bir mektup yazdı. Altta kalmamalıydım ve bu mektubu yazarak tam bir gün geçirdim.

Tabii ki hile yaptığım yerlerde oldu. İkimiz de çok güldük. 25 yıl sonra o mektubu buldum. Ve yine çok güldüm. Bunu Arzu’nun izniyle paylaşmak istedim. Umarım okumaktan da zevk alırsınız. Not: Arzu’nun yazdığı İngilizce mektubu da buldum. “

tamer karadağlı'dan arzu balkan'a osmanlı asker mektubu

Arzu Balkan, “Postaneden mektubu aldım. Zarfı dikkatlice açarken, özenle kurutulmuş çiçekler döküldü. Hatırlıyorum, kaldırıma yığıldım, güldüm ve mektubu çözmeye çalıştım ”.

tamer karadağlı'dan arzu balkan'a osmanlı asker mektubu

30 Kasım 2002 tarihinde Tamer Karadağlı ile evlenen Arzu Balkan’ın Zeyno Karadağlı adında bir kızı vardır.

Çift, 24 Nisan 2007’de boşandı.

Kaynak: Haber Global

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu