Güncel Haberler

Süt kazanı içinde banyo skandalında yeni gelişme! Takipsizlik başvurusu…

Konya Ticaret Odası sicil kaydına göre, işçilerden Emre Sayar’ın bir hayvancılık, sanayi ve ticaret limited şirketine ait bir süt toplama merkezinde kazanda süt banyosu yaptığı an görüntüleri. 10 Mayıs 2019 tarihinde 100 bin sermayeli iki ortaklı Uğur Turgut sosyal medyada paylaşıldı. .

6 Kasım’da hızla yayılan görüntülere tepki geldi. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın talimatı ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Meram Sanayi Sitesi’ndeki süt toplama merkezine giden Ali Ergin ve ekibi işyerini denetledi. İnceleme sonucunda işyerindeki ürünler imha edildi, iş onay belgesi iptal edildi, faaliyetten men edildi ve mühürlenip kapatıldı. Çalışanlara hijyen sertifikası verilmemesi nedeniyle 5996 sayılı Kanuna göre 2 kişiye 1.700 TL para cezası, hijyen şartlarını ihlal eden 13.934 TL para cezası verildi. Ayrıca suç duyurusunda bulundu. Cumhuriyet Savcılığı ile. Soruşturma sonrasında gözaltına alınan Emre Sayar ve Uğur Turgut, sevk edildikleri mahkemece 7 Kasım’da tutuklandı. Avukatlarının 6 gün tutuklu kaldıktan sonra bir üst mahkemeye itiraz etmesi üzerine 12 Kasım’da iki işçi tutuklandı.

TAKİP OLMAYAN UYGULAMA

Kazanda süt banyosu yaptığı iddia edilen Emre Sayar’ın avukatı Ahmet Kaya ve o anları cep telefonuna kaydeden ve görüntüleri paylaşan arkadaşı Uğur Turgut, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak sonuçlandı. takipsiz soruşturma.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu