Güncel Haberler

Süper Lig ve 1. Lig kulüplerinden yayıncı kuruluşu protesto kararı

Kulüpler Derneği, bu hafta Süper Lig ve TFF 1. Lig maçlarında oynayan tüm oyuncuların, yayıncı tarafından geciken ödemeler nedeniyle maç başında 1 dakika hareketsiz kalacağını duyurdu.

Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve 1. Lig Futbol Kulüpleri Derneği tarafından yapılan ortak açıklamada şu açıklamalarda bulunuldu:

“Süper Lig Kulüpleri Derneği Vakfı ve Türk futbolunun ana paydaşı olan 1. Lig Futbol Kulüpleri Derneği olarak yayıncının talep ettiği ödemelerde uzun süredir aksaklıklar ve ciddi sorunlar yaşıyoruz.

Zor dönemlerde gelirlerimizin önemli ölçüde azalmasına, tüm çabalarımıza ve anlayışımıza, TFF ile yayıncı arasındaki tüm toplantılar, temaslar, istişareler ve hatta taraflar arasındaki fikir birliğine rağmen yayıncının yükümlülüklerini yerine getirmemesi biz kulüplere neden oluyor her gün endişelenmek ve boğulmak.

Bu kapsamda Süper Lig’in 13. haftasında ve TFF 1. Ligin 15. haftasında Süper Lig Kulüpleri ve 1. Lig Kulüpleri olarak oynanacak tüm müsabakalarda başlama düdüğü ile tüm oyuncular 60 saniye mücadele etmeyerek protesto edecekler. .

Uzun yıllardır iş ortağımız olan Digiturk beIN Medya Grubu’nun yukarıda bahsettiğimiz finansal sorunlarımızı acilen çözmesini bekliyoruz.

Mevcut belirsiz durumu sona erdirmek ve kulüplerimizin sözleşme hükümleri gereği hak ettiği şartları yerine getirmek için gerektiğinde bu tür işlemlerin hukuk çerçevesinde yapılacağından kimsenin şüphesi olmamalıdır. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu