Güncel Haberler

Sözleşmeli erbaş ve erlere izin düzenlemesi! Kışlada kalma zorunluluğu kaldırıldı

Milli Savunma Bakanlığı’nın Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğine göre astsubay ve askerler, dinlenme / izin sürelerinde sendikanın günlük faaliyet programını ve görevlerini aksatmadan görev yerlerinden ayrılmalarına izin verilecek. hafta içi ve hafta sonları. İzinler asgari tabur, ilçe jandarma ve bağımsız bölük komutanı yetkisinde olacak.

Bugün yürürlüğe giren Milli Savunma Bakanlığı yönetmeliğinin tam metni şu şekildedir:

“MADDE 25 – (1) Sözleşmeli subay ve askerlerin günlük faaliyet programı ve hafta sonu izinleri, 25/06/2019 tarihli ve 7179 sayılı Askerlik Kanununa göre askerlik yapanlarla aynıdır. Ancak, sözleşmeli subay ve istekli memur ve askerler, hafta içi ve hafta sonu dinlenme / izin dönemlerinde, günlük faaliyet programında belirtilen faaliyet ve eğitimler dışında görevlerinden ayrılmalarına izin verilmez. Sendikanın günlük faaliyet programına ve görevlerine ve güvenliğine müdahale etmek, istirahat / izinlerinin bitimini takip eden ilk iş günü vardiya başında / sabah yoklamasında hazır bulunmaları gerekmektedir.

(2) Sözleşmeli subay ve askerlere verilen görevler ile birliğe verilen göreve ilişkin tatbikat / operasyon / sınır ve benzeri görev hazırlıkları kapsamında ek görevler ve ayrıca; Asgari tabur, ilçe jandarma ve müstakil tümen komutanlarının mesai / vardiya sonrası hafta içi ve hafta sonları nöbet / vardiya, hazır kıta, karakol ve benzeri görevler açısından tehlike oluşturacağı belirlenen günlerde görevlerinden ayrılmalarına izin verilmesi ve güvenlik ve salgın Kuvvetler Komutanları ve Sahil Güvenlik Komutanlıkları. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu