Güncel Haberler

Sokak sokak gezip böyle yakaladılar!

Olay, önceki akşam saat 20.30 sıralarında Esentepe Mahallesi’nde meydana geldi.

Bölgede kiralık ev arayan 3 yabancı uyruklu kişiye yardımcı olabileceklerini belirten 2 kişi, 2393. Sokak’ta bir site üzerinde kiralık ev olduğunu söyledi. Korsan emlakçı olduğu iddia edilen ‘ayaklı emlakçı’ olarak anılan kişiler, 3 bin liralık depozitoyu aldıktan sonra ortadan kayboldu. Dolandırıldıklarının farkına vardılar, mahallede dolaşıp onları bir sokakta yakalayıp parayı geri isteyerek şüphelileri aramaya başladılar.

Neler olduğunu anlamaya çalışan etraftaki vatandaşlar olay yerine polisi de çağırdı. Para iade edildikten sonra mağdurlar şikayetlerini bıraktı. Polis konu ile ilgili çalışmalara başlarken, olaydan kimsenin şikayette bulunmadığı öğrenildi.

KOMŞULU SAKİNLERİ DENEYİMLERİ ANLATIYOR

Yerel bir sakin, olanları şu şekilde anlattı:

Burada iki emlakçı var. Cadde üzerinde bulunan site içerisinde satılık daire bulunmaktadır. Satılık daire sahibi, daireyi kiralaması için bahsettiğimiz iki kişiye veriyor. Bunlar da Afrikalılardan önceden hem depozito hem de kira ücreti alıyor. Alacakları parayı sitedeki daire sahibine veriyorlar. O arkadaş parayı alır ve gider. Afrikalılar dün gece bu iki arkadaşı yakaladı ve paralarını istedi. Polise haber verdik. Sonra iki kişi Afrikalıların parasını verdi ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu