Güncel Haberler

Sofuoğlu’nun ‘fuhuş evleri’ sözleri tepki çekince ‘Öyle demedim’ demişti! Kelime kelime çıkardık

Ebubekir Sofuoğlu: 27 yıldır üniversitede çalışıyorum. Son 1-2 yılda kursların bu kadar boş olduğunu görmedim. Efendim, üniversite şehirler falan geliştiriyor. Yalan. Öyle bir şey yok. Üniversitenin şehirler geliştirdiğinin göstergesi ne olabilir? Laboratuvarlar artar, kütüphaneler artar, araştırma merkezleri, araştırma enstitüleri artar. Üniversitelere gidin. Türkiye’deki üniversitelerin yerleştiği tüm yerler Nişantaşı’na döndü. Kampüse gitmek için kanalizasyonunu bile iyileştirmemiş bir yerden yürürdük. Serdivan Sakarya’ya gelip görmeli.

Sabri Balaman (sunucu): Z kuşağı hakkında konuşalım mı?

Hüsamettin Aslan (gazeteci-yazar): Üniversitelerin vb. Yapılarının geliştirilmesinde….

Sofuoğlu: Binalar, ancak Cumhurbaşkanımız da adeta fuhuş evleri olduğunu vurguladı.

Aslan: Öğretmen yok, yapma bunu!

Sofuoğlu: I. Tabii canım. Gördüm öğretmenim.

Aslan: Efendim, en azından genelleme yapmayın.

Sofuoğlu: Bir istisna değil, istisna değil. Ve dersin devamını söylüyorum. Bak, katılım yüzde 30, yüzde 40. Şimdi çevrimiçi öğretiyoruz. Ders verirken dinleyenleri de görebiliyorum, sonradan katılamayanlar da olabilir.

Balaman: Biraz ağırdı, bu yüzden …

Sofuoğlu: Bak, dolduruyorum. Bak ne dediğime. Peki şimdi ne yapmalıyım? Ya her şeyin çok güzel olduğunu söylersem? Ben ne gördüysem ona sahibim.

Aslan: Efendim, güzel olduğunu söyleme …

Sofuoğlu: Daireler. O zaman size göstereyim. Daireleri anlatayım. Oradaki komşulara göstereceğim. Komşular size söyleyecek, emlakçılar size söyleyecek.

Balaman: İyi.

Sofuoğlu: Emlakçılar. Bak, bir şey daha söyleyeceğim. Bak. 27 yıldır üniversitede öğretmenlik yapıyorum ve kesinlikle devam ediyorum. Yüzde 60-70 doluluk olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu