Güncel Haberler

‘Sevgi’yi katletti

ANKARA Mamak’ta Gökhan Ağtaş (26), 5 ay önce kendisinden ayrılan Sevgi Tekin’in (32) dün 02:00 sularında yaşadığı binaya gitti. 4 katlı binanın bodrum katında yaşayan Tekin’in evine girmek için eline arnavut kaldırımı götüren Ağtaş, salonun camını kırdı. O sırada ablası SK ve 17 yaşındaki kızı SK ile mutfakta çay içen Sevgi Tekin panik içinde olanları anlamak için salona gidip Ağtaş’ın pencereden girdiğini gördü. Tekin’in kız kardeşi ve kızını elinde silahla tehdit eden Ağtaş, cep telefonlarını alıp bir odaya kilitledi.

Gökhan Ağtaş, diğer odaya “Diğer odaya git, seni orada vururum” diye bağıran Tekin’i kapattı. Kadına hakaret ve darp etmeye başlayan Ağtaş, 3 el ateş ederek olay yerinden kaçtı.

3 çocuğunu eve verdi

Silah sesleri üzerine teyzesiyle odadan çıkan SK, annesini girdikleri odada yerde yerde kanlar içinde buldu. Ağtaş’ın kenara koyduğu cep telefonuyla 112 Acil Çağrı Merkezini arayan SK, yardım istedi. Olay yerine çok sayıda polis ve 112 Acil Servis ekibi sevk edildi. Kısa sürede gelen 112 Acil Servis ekibi ağır yaralı kadına müdahale ederek Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisi’ne götürdü. Göğsünden ve kolundan vurulan Sevgi Tekin, doktorların tüm müdahalelerine rağmen burada hayatını kaybetti.

Olay sırasında evinde bulunan Sevgi Tekin’in kızının, boşandıktan sonra 11 ve 15 yaşlarındaki kardeşleriyle birlikte verildiği Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu yurdundan kaçarak annesinin yanına gittiği anlaşıldı. Anne ve kızın birlikte evleri temizleyerek geçimini sağlamaya çalıştıkları belirtildi. Polis ekipleri, şüpheli Gökhan Ağtaş’ı yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

TEHDİT EDİLEN ZAMANLAR

Sevgi Tekin’in yaşadığı şiddet nedeniyle 5 ay önce 3 yıl birlikte yaşadığı Gökhan Ağtaş’tan ayrıldığı ve bu nedenle uzun süre tehdit edildiği belirtildi. Uzun süredir yaşadığı şoku atlatamayan Sevgi Tekin’in kızı SK, annesinin Gökhan Ağtaş’tan bir yıl önce çocuğu olduğunu söylediğini belirtti. Ağtaş’ın bir süre önce çocuğu ailesiyle birlikte götürdüğünü belirten SK, annesinin bu dönemde defalarca tehdit edildiğini bildirdi. Annesinin daha önce tehditler nedeniyle karakola şikayette bulunduğunu vurgulayan genç kız, hastanede ölüm haberini alınca teyzesine sarıldı ve gözyaşlarına boğuldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu