Güncel Haberler

Sevgilisiyle beraber polis ve basını tehdit edip saldırdı

Olay, Kılıçaslan İlçesi Kurtuluş Kavşağı’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre saat 21.00 itibarıyla başlayan sokağa çıkma yasağının ardından İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı tüm ekipler şehir merkezinde ve birçok bölgede tatbikat gerçekleştirdi. Polis ekipleri, merkez yönünde ilerleyen 68 ABK 553 plakalı aracı durdurdu. Otomobil sürücüsü Ali Ç. (23) ehliyet ve ehliyet kontrolleri yapılarak, adı tespit edilemeyen sürücü ve kız arkadaşının muafiyet belgelerinin olmadığı ve sokağa çıkma yasağına uymadıkları tespit edildi. Maskesi olmayan iki genç polis ekipleri uyarıldı ve maskelerini taktı. Ardından alkol kontrolü yapılan şoför Ali Ç. 1.65 promil alkol.

BASIN ÜYELERİNE SALDIRILAN TEHDİTLER

Sokağa çıkma yasağına uymayan ve alkol etkisi altında araba kullanırken yakalanan sürücü, olay yerinde kendilerini görmek isteyen basın mensuplarına saldırdı. Şoför ve kız arkadaşı basına hücum ederken, sarhoş sürücü Ali Ç. basını tehdit ederek, “Kamerayı kapat. Ben utandım. Seninle konuşacağım. Kameraya düşmem veya seni hayatta tutmam gerekirse, ”diye yemin etti.

POLİS TEHDİT ALTINDA

Ekipler şoför ve kız arkadaşını polis aracına bindirip karakola götürmek istedi. Araca binmek istemeyen sarhoş sürücü, polis aracına güçlükle binerken polis memuruna “Ellerinizi ayaklarınızı tutun. Hepinize bırakın… ”dedi.

CEZA HAKKINDA

Gözaltına alınan iki genç, polis aracına bindirildikten sonra ifadeleri alınmak üzere Aksaray Karakol Müdürlüğü’ne götürüldü. Şoför ve kız arkadaşı sokağa çıkma yasağına uymadıkları için 3 bin 150 TL para cezasına çarptırıldı. Öte yandan sürücü ehliyetine 6 ay süreyle el konuldu. Araç ise trafik ekipleri tarafından trafiğe kapatılarak otoparka çekildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu